МВС визнало заборону фотографування в хустці застарілою, порушено питання про перегляд ДСТУ

МВС визнало заборону фотографування в хустці застарілою, порушено питання про перегляд ДСТУ
МВС визнало заборону фотографування в хустці застарілою, порушено питання про перегляд ДСТУ
12.11.2018
Оцініть статтю: 
(266 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Послідовні зусилля ДУМУ «Умма» та багатьох українських мусульманок дають перші плоди: духовне управління отримало листа від МВС за № 228/01 від 20 жовтня 2018 року, підписаного заступницею Міністра Тетяною Ковальчук.

«Чинний до цього часу ДСТУ 1303–94 „Фотовідбитки чорно-білі і кольорові. Загальні і технічні умови“, затверджений наказом Держстандарту України від 01 березня 1994 року № 44, установлює вимоги до фотовідбитків для паспортів, які передбачають виключно фотографування без головних уборів.

Разом із цим, визначені цим нормативним актом стандарти не в повній мірі виконують вимоги, що встановлені для фотозображень відповідно до міжнародних рекомендацій, які є обов’язковими до виконання, зокрема рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО)».

У листі також повідомлено, що «з огляду на зазначене, Державна міграційна служба України <…>, діяльність якої спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ, 12 жовтня 2018 року звернулася до Державного підприємства „Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості“ з пропозицією переглянути ДСТУ 1303–94 та привести його у відповідність до міжнародних норм. Таким чином, вирішення порушеного питання буде можливим після внесення необхідних змін до ДСТУ».

Нагадаємо, що ДУМУ «Умма» активно долучилося до остаточного розв’язання цього питання з весни 2018, коли мусульманкам стали масово відмовляти у фотографуванні на документи в хустці. Надіслано листа до МВС, але Міністерство спершу дало формальну відповідь з посиланням на згаданий ДСТУ 1303–94, тож ДУМУ «Умма» мусило звернутися з цим питанням до профільних комітетів Верховної Ради: Комітету з питань культури й духовності, Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Вони розглянули наше звернення та перенаправили його до прем’єр-міністра України, звідки воно з дорученням прем’єра та віце-прем’єра потрапило до МВС.

Того разу ми отримали докладнішу відповідь від заступника Міністра внутрішніх справ пана Сергія Гончарова з обіцянкою провести консультації з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури України, Адміністрацією Державної прикордонної служби України, науковими організаціями щодо висловлення позиції стосовно доцільності змін у нормативно-правових актах, які регулюють питання документування, зокрема в частині дозволу жінкам-мусульманкам фотографуватися в хустці, та проінформувати ДУМУ «Умма» про результати.

Водночас, щоб не гаяти часу, духовне управління звернулося до Державної архівної служби України, НДІ мікрографії з питанням про невідповідність ДСТУ 1303–94 ратифікованим Україною міжнародним документам і вимогам сучасності.

До того ж 30 серпня 2018 року з Директором департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрієм Юрашем зустрілися муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, голова правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік і по дві представниці від Ліги мусульманок України та ЖГО «Мар’ям». Пан Юраш з розумінням поставився до проблеми та запропонував кілька варіантів оформлення офіційного звернення жінок-мусульманок до Департаменту, щоб зрушити справу.

Не лишилися осторонь і жіночі мусульманські організації, зібравши наприкінці жовтня цього року понад півтисячі підписів мусульманок — громадянок України під зверненням на ім’я голови Державної міграційної служби України Максима Соколюка, що було належним чином оформлено та надіслано. Вони також отримали відповідь із підтвердженням, що ДМС уже порушила це питання.

Джерело: ДУМУ “Умма”

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.