У ніч із 29 на 30 липня 2009 року, на 80-у добу акції протесту кримських татар перед будинком Кабінету Міністрів України, був скоєний розбійний напад на пікет. Про це інформагентству QHA повідомив представник громадської організації «Авдет», організатор і координатор багатьох земельних «галявин протесту» у Криму Даніял Аметов.
За інформацією Д. Аметова, розбійний напад вчинили близько 30 молодчиків з армійською стрижкою, які оточили учасників акції, що спали, скрутили їм руки і влаштували погром пікету. Зокрема, погромники розламали намети, плакати і транспаранти, а також викрали бочки, за допомогою яких пікетники намагалися «достукатися» до влади країни. Визначити винуватців нападу пікетникам не вдалося, тому що номери машин, на яких приїхали молодчики, були замазані.
«У свою чергу, співробітники правоохоронних органів, які згідно норм Конституції України, зобов'язані були забезпечувати охорону пікету, байдуже дивилися на те, що відбувалося, не зробивши навіть спроби зупинити безчинства погромників», - відзначають учасники акції протесту.
Як розповів активіст громадської організації «Авдет», учасник акції протесту Наріман Потелов, напередодні, 29 липня, до учасників акції неодноразово підходили співробітники МНС із вимогою підписати акт техніки безпеки і переконували забрати засоби наочної агітації – бочки, на яких було написано: «Юля – землю народу!»
«Крім того, співробітники українського відомства вимагали придбати вогнегасники та інші засоби пожежної безпеки», - додав активіст організації.
Припинити свавілля і покарати винних
У зв'язку з розбійним нападом пікетники відправили на ім'я Президента України, Прем'єр-міністра, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Генпрокурора та міністра МВС заяву з вимогою припинити свавілля, знайти і покарати винних у грубому порушенні прав людини.
Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, Президент Всесвітнього конгресу кримських татар Рефат Чубаров в інтерв'ю кореспонденту QHA відзначив, що правоохоронні органи повинні негайно провести розслідування нападу на пікетників біля будинку Кабінету Міністрів України. За його словами, якщо з боку правоохоронних органів не послідує термінових заходів щодо розслідування нічного нальоту на учасників акції, то це можна розцінювати як «організацію терору проти тих людей, які мирними формами добиваються своїх законних прав».
«Держава повинна захищати інтереси своїх громадян, і, якщо вона не зуміла цього зробити, виходить, вона або зацікавлена у цьому, або зобов'язана знайти винних», - відзначив Р. Чубаров.
Як заявляють самі пікетники, ніякі «підступи уряду» не змусять їх згорнути пікет і відмовитися від своїх вимог. «У нас просто немає іншого виходу. Нашим дітям потрібне житло, а наші батьки, що пережили у депортації всі жахи геноциду, потребують даху над головою, відібраного у них злочинним сталінським режимом» - говорять учасники акції.
Як повідомлялося раніше, 12 травня поточного року кримські татари організували пікетування Кабінету Міністрів України, вимагаючи від уряду припинення земельної сваволі у Криму і вирішення земельних проблем репатріантів.
У ході пікету було проведене двотижневе голодування, у результаті якого троє учасників акції були госпіталізовані. Десятки письмових звернень пікетників залишилися без відповіді.
Більше того, як стверджують пікетники, замість виконання поставленого Президентом завдання, уряд, за допомогою слухняних правоохоронних органів, чинить на учасників пікету психологічний і фізичний тиск, намагаючись залякати учасників акції і змусити їх відмовитися від своїх вимог. «Пікетникам забороняють ставити намети, і люди змушені ночувати під відкритим небом, незважаючи на будь-які погодні умови. Установлено інформаційну блокаду пікету - жоден центральний телеканал України за 80 днів не дав жодного сюжету про акцію. Уряд відверто шантажує учасників акції протесту, заявляючи, що земельне питання не буде вирішуватися доти, поки не буде згорнутий пікет», - підкреслили вони.
Нагадаємо, що пікетники представляють інтереси більш ніж 20 тис. родин кримських татар, яким у різний час необґрунтовано відмовили у наданні земельних ділянок.
За матеріалами QHA
Посилання на тему:
Кримські і казанські татари Німеччини закликали Україну і РФ забезпечити права татар
Кабмін «сховав» кримськотатарських пікетників від американського гостя
Кримськотатарський пікет біля Кабміну відвідала делегація з Меджлісу
Богословська пропонує припинити репатріацію кримських татар
Більше 2 тис. кримських татар провели мітинг біля Верховної Ради Криму
Невирішеність проблем кримських мусульман сприяє їх радикалізації, вважає експерт
У Тимошенко заявили про достатню турботу про кримських татар
Відбулася зустріч Президента України з Радою кримськотатарського народу
Кримські татари США вимагають від України вирішити проблеми своїх співвітчизників