Нині кримські татари знову переживають скрутні часи.
Після окупації півострова через утиски нової влади багато киримли оселилися «на материку», на підконтрольній території, і розпочинають усе «з нуля».
Найбільше кримських татар осіло в найближчих до Криму місцинах. У Генічеському районі Херсонській області не викликають подиву ні кримськотатарська мова, ні звуки заклику на молитву, ні жінки в хіджабах.
Як правило, багатодітні родини мусульман вимушені орендувати житло, плата за користування яким часто-густо спустошує сімейний бюджет. До того ж, знайти гідно оплачувану роботу в невеликих населених пунктах — важко, а про початок якоїсь власної справи годі й мріяти — знов-таки через відсутність «стартового капіталу».
Розірвати це замкнене коло без допомоги небайдужих — украй важко, практично неможливо.
Певна річ, що на допомогу матеріально незабезпеченим одновірцям першими приходять брати і сестри з усієї України.
Є влучне прислів’я: «Хочеш допомогти людині — дай їй не рибу, а вудку». Саме цими словами керувався директор Ісламського культурного центру м. Запоріжжя «Віра» Хамза Іса, який звернувся до одновірців з ініціативою-закликом про надання допомоги нужденним багатодітним родинам, яким вирішили подарувати кіз.
Всеукраїнська асоціація «Альраід» і Духовне управління мусульман України «Умма» підтримали цю ідею, адже досвід такої допомоги вже є. Справа в тім, що кілька років тому саме за цим принципом надавалася допомога кримськотатарським родинам, які повернулися на батьківщину, до Криму, після років заслання. Тоді «Альраід» придбала домашню худобу (корів) для сімей репатріантів.
Тож крім регулярної продуктової допомоги, яку протягом Рамадану «Альраід» і Духовне управління мусульман України «Умма» надавали одновірцям у рамках кампанії «Єдине тіло», а також придбання трьох осель для нужденних одновірців, вирішили допомогти й худобою.
Певна річ, що одразу знайти кошти для того, щоб кожна родина мала в обійсті козу, — надто складно. Але початок цій добрій справі покладено: 30 травня вже три багатодітні родини (дві — у селищі Партизан і одна — у Новоолексіївці) отримали дійних кіз-годувальниць, та ще й з козенятами.
Як вважає Хамза Іса, ця допомога є дієвою, адже це не лише суттєва добавка для родинного столу, а й перспектива заробітку для цих родин.
Подарунок від «Альраіду» і ДУМУ «Умма» одновірцям доставили ініціатор акції (якому, до речі, довелося ще й підбирати гарних кіз для придбання), й імам мечеті Кам’янського Алі Оверко.