У суботу, 19 вересня 2020 року, у селі Чайка Київської області відкрився Кримськотатарський культурний центр «Бірлік».
У перекладі з кримськотатарської мови «бірлік» означає «єдність».
У центрі є мечеть, освітній центр, дитячий і молодіжний центри, бібліотека і спортивна зала.
На урочистому відкритті були присутні такі особи: лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров, делегат Курултаю Рустем Умеров, посол Туреччини в Україні Ягмур Гульдере, постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич, заступник міністра з питань реінтеграції Снавер Сейтхаліл; представники духовенства, зокрема муфтій створеного у 2016 році на підконтрольній Україні території Духовного управління мусульман Криму шейх Айдер Рустемов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов; представники громадських організацій, зокрема директор Ісламського культурного центру м.Києва доктор Ісмаїл Кади, голова ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Сейран Арифов й інші.
Директор Ісламського культурного центру м.Києва доктор Ісмаїл Кади підкреслив, що відкриття кримськотатарського культурного центру «Бірлік» є дуже важливою подією, а також висловив упевненість у тому, що в перспективі ІКЦ налагоджувати ефективну співпрацю з цією й іншими подібними організаціями.
«Подібні Центри відіграють позитивну роль у забезпеченні міжконфесійного і міжетнічного діалогу, а також мирного співіснування, — сказав Ісмаїл Кади. — Наше українське суспільство — багатоконфесійне і багатонаціональне, і коли в ньому функціонують Центри нашкалт кримськотатарського центру, то створюються можливості для пізнання один одного. Тим більше, як сказав Всевишній у Корані, одна з цілей існування людства — це пізнання один одного. Тому, я вважаю, цей Центр буде відігравати важливу роль у справі просвіти усіх членів суспільства і сприятиме підвищенню рівня освіченості українців про традиції, культуру, звичаї, релігію кримськотатарського народу. Не секрет, що з самого початку існування нашої організації (Ісламський культурний центр м.Києва — ред.) ми налагоджуємо зв'язки з найрізноманітнішими культурними центрами — тим паче з нашими братами-кримськими татарами».
Пан Кади окреслив перші кроки співпраці, які поступово будуть реалізовуватися. Зокрема розповів про перспективи проведення спільних заходів, акцій, реалізації проєктів, які сприятимуть популяризації ісламу і його цінностей.
Як раніше повідомляло видання «Крим. Реалії», у селах Чайка і Петропавлівська Борщагівка Київської області проживає велика громада кримських татар, більшість з яких переселилися після російської окупації Криму у 2014 році.
Кримські татари успішно розвивають місцевий бізнес і беруть активну участь у соціальному житті сіл.
У 2018 року місцева кримськотатарська громада заснувала організацію «Бірлік» і спільними зусиллями почала будівництво культурного центру.