Внесок турецьких вчених у розробку вакцини проти коронавірусу високо оцінила канцлер Німеччини

Фото: Depo Photos
Фото: Depo Photos
11.12.2020
Оцініть статтю: 
(149 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель високо оцінила заслуги вчених-медиків турецького походження Угура Шахіна і його дружини Озлем Тюреджі, які розробили вакцину проти коронавірусу.

Як повідомляє «TRT», про це в ефірі радіоканалу «Metropol FМ», що веде мовлення у 16 німецьких містах турецькою і німецькою мовами, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

«Я дуже рада, що до команди розробників вакцини увійшли фахівці турецького походження Угур Шахін і Озлем Тюреджі, і що вони зробили основний науковий внесок у створення вакцини компаній «BioNTech» і «Pfizer»», — заявила пані Меркель.

Канцлер зауважила, що влада планує почати вакцинацію на початку січня.

Пані Меркель додала, що для запобігання епідемії необхідне вироблення імунітету у 70% населення, і припустила, що вакцинація такої кількості людей буде тривати протягом багатьох місяців.

Також Ангела Меркель наполягає на тому, що спочатку необхідно захистити літніх людей і медпрацівників.

Канцлер Німеччини також підкреслила, що знає, яке місце у турецькій сім'ї відводиться старшому поколінню. Це, за її словами, не можна не враховувати сьогодні.

«У Туреччині надзвичайно поважають старших членів родини, тому їх необхідно захищати насамперед. Якщо навіть у суспільстві буде сформований імунітет, ми будемо змушені ще деякий час дотримуватися дистанції з близькими нам людьми», — зауважила пані Меркель.

Як наголошується в публікації «TRT», вакцина «BioNTech» і «Pfizer» показала 90%-ву ефективність під час випробувань. Вона є однією з найбільш затребуваних на цей момент.

Видання нагадує, що раніше турецький професор у галузі молекулярної онкології Юсуф Тутар увійшов до рейтингу найвпливовіших вчених світу, підготовлений Стенфордським університетом (США).

Всього до списку потрапили близько 100 тисяч дослідників, які працювали з 1996 по 2019 роки. Серед них — 857 вчених з Туреччини.

У травні 2020 року професор Івет Бахар, що займається розробкою фармацевтичних препаратів в університеті Піттсбурга, стала першою турецької жінкою, обраною у Національну академію наук США.

Пані Бахар набула членства в академії за її «видатний внесок» у розвиток обчислювальної біології.

Обрання в академіки вважається одним з найбільш почесних знаків визнання наукових заслуг.

Серед інших турецьких вчених, які є членами Національної академії наук США, — нобелівський лауреат вчений-біохімік Азіз Санджар; професор і автор численних праць з економіки Дарон Аджемоглу; вчений-геофізик Джелял Шенгьор; професор і фахівець з антропології Мустафа Оздоган.

 

© TRT
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.