«Qırım ailesi» віднині має Кримськотатарську Творчу Майстерню

©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:
©Саід Ісмагілов/фейсбук:

Півроку тому кримськотатарський національно-культурний освітній центр «Qırım ailesi — Кримська родина» через соціальні мережі звернувся до всіх небайдужих з проханням допомогти з ремонтом приміщення, у якому повинна була функціонувати «Кримськотатарська Творча Майстерня» для проведення занять з різних видів мистецтв для дітей.

Серед тих, хто відгукнувся і пожертвував кошти і матеріальні цінності на добру справу, були і батьки учнів «Qırım ailesi», і пересічні українці, і громадські благодійні вітчизняні і міжнародні організації, інші культурні центри, зокрема й столичний Ісламський культурний центр.

Завдяки спільним зусиллям кінець 2020 року ознаменувався для «Кримської родини» знаковою подією — 29 грудня 2020 року відбулось урочисте відкриття Майстерні як простору для плекання цінностей кримськотатарського народу, навчання дітей на кращих прикладах національної культури і мистецтва, прищеплення притаманних кримським татарам цінності.

«Нехай Всевишній Аллаг благословить меценатів, які дали свої пожертви на створення творчої майстерні для дітей!» — висловив слова вдячності муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов.

Духовний лідер українських мусульман у своїй вітальній промові також підкреслив важливість виховання дітей і молоді в повазі до культури й історії власного народу, у розумінні його духовних, морально-етичних цінностей, переданих у спадок прийдешнім поколінням киримли.

Як повідомила у своєму дописі в соціальній мережі Фейсбук очільниця «Qırım ailesi — Кримська родина» й одна з його співтворців Аніфе Куртсеітова, існувала потреба у створенні у центрі своєрідного куточку Криму, творчої майстерні, у якій проводитимуться уроки з національної вишивки, цікаві майстер-класи з мистецтва кримських татар тощо.

«Нарешті ми закінчили роботу і вчора (29 грудня — ред) презентували результати, — повідомляє пані Аніфе. — Як ми обіцяли — складаємо звіт і дякуємо усім, хто допоміг! Благодійний фонд «Сокар» — 1770 $, організація TURKSİD — 1000₴, Елмаз Киримли (представник телевізійного каналу і веб-сайту TRT AVAZ — ред.) — 1000 $, Ісламський культурний центр — 350 $, депутат Олеся Пинзеник — 350 $, Голова Спілки культури та взаємодопомоги кримських татар в Туреччині Мукремін Шагін — 300 $, батьки нашого центру — 800 $, небайдужі люди через соцмережі — 400₴. За ці гроші було зроблено дуже багато — від демонтажу старого приміщення, до заміни електропроводки, вікон, стелі, підлоги, закуплені меблі та штори. Ресторан «Мusafir Київ» подарував чудові люстри; родина Ремзі і Зенуре Емінових подарувала цінні картини з кримськими пейзажами!»

«Ми дуже всім дякуємо! Ще одна подія для нас — організація «Міжнародний жіночий клуб» подарувала нашій майстерні швейну і вишивальну машинки. Наразі маємо все для повноцінних занять! За це окрема подяка Седі Гульдере (дружина Посла Турецької Республіки в Україні Ягмура Ахмета Гульдере — ред). У майбутньому плануємо готувати вироби і реалізовувати їх на наших благодійних акціях для збору коштів родинам політв’язнів Криму», — ділиться планами на майбутнє пані Аніфе.

Відкриття кримськотатарської творчої майстерні культурно-освітнього центру «Qırım ailesi — Кримська родина» не було велелюдним — з протиепідемічних міркувань було запрошено невелике коло осіб, адже організатори піклувалися про безпеку відвідувачів. Але, як запевняє пані Аніфе, тільки-но спаде загроза — урочистості відбудуться в широкому колі друзів.

Серед тих, хто був присутнім на першому «післяремонтному» заході в «Кримській родині» 29 грудня 2020 року, були голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров; муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов; Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич; заступник Постійного Представника Президента України в АРК, співзасновниця громадської ініціативи «Крим_SOS» член Наглядової ради Українського інституту Таміла Ташева; очільниця Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан; директорка Українського культурного фонду Надія Ковальчук; член Меджлісу кримськотатарського народу, радник міністра молоді і спорту України з питань Криму, історик і журналіст Гаяна Юксель; голова постійної комісії з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту Київської міської ради Вадим Васильчук; представник Асоціації кримськотатарських підприємців Туреччини, України та Румунії TURKSİD Ісмет Юксель та ін.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.