Чубаров: Треба зробити все, щоб «Кримська платформа» стала успішною

Чубаров: Треба зробити все, щоб «Кримська платформа» стала успішною
Чубаров: Треба зробити все, щоб «Кримська платформа» стала успішною
11.01.2021
Оцініть статтю: 
(192 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що за підсумками саміту «Кримської платформи», проведення якого заплановано цього року, повинні бути озвучені конкретні кроки, які прискорять деокупацію півострова. Зокрема, він наголосив на можливості посилення санкцій щодо Росії.

«Крім заяв, повинні бути озвучені конкретні кроки, які робитимуть ці держави, щоб російські війська дійсно покинули Крим. Треба зробити все, щоб «Кримська платформа» стала успішною і не закінчилася провалом», — сказав Рефат Чубаров в ефірі «Радіо Крим. Реалії».

За його словами, іноземні держави, які підтримають платформу, повинні виступити за посилення санкцій щодо Росії, зокрема, за негайне ембарго на російські енергоносії.

23 вересня 2020 року Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі на 75-й сесії Генеральної Асамблеї ООН офіційно анонсував створення «Кримської платформи» і закликав держави-члени ООН приєднатися до неї.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова 12 жовтня 2020 року в рамках міжнародної онлайн-конференції «Форум-2000» (м. Прага, Чеська Республіка) виступила на «кримській» панелі під назвою «Захоплений півострів: шість років після незаконної анексії Криму» . Тоді ж пані Джапарова розповіла про «Кримську платформу» — спеціальний багатосторонній координаційний механізм, який буде займатися всім спектром кримської проблематики.

Також нагадаємо, що Еміне Джапарова представила ініціативу «Кримська платформа» послам країн-членів ЄС. Вона також запросила держави-члени ЄС взяти участь в установчому саміті «Кримської платформи», проведення якого заплановано на перше півріччя 2021 року.

«Платформа буде сприяти зміцненню міжнародної політики невизнання спроби РФ анексувати Кримський півострів; створить додаткові можливості для більш оперативного реагування на зростаючі загрози безпеки в результаті російської мілітаризації в Чорному і Азовському морях; дозволить консолідувати політичний тиск на Кремль, зокрема шляхом санкційних інструментів, а також протидіяти подальшим грубим порушенням прав людини», — пояснила Еміне Джапарова 20 жовтня 2020 року під час зустрічі з послом ЄС в Україні Матті Маасікасом.

Генерал-лейтенант, командувач силами США в Європі Бен Ходжес наголосив на важливості «Кримської платформи», а кримських татар він назвав «головним фактором», який змушує не визнавати російську анексію Криму.

Влада України активно залучає країни ЄС і Заходу до участі у «Кримській платформі».

За словами президента України Володимира Зеленського, лідери Європейського союзу запевнили його у тому, що ЄС готовий приєднатися до платформи з деокупації Криму.

Однак у Кремлі неодноразово наголошували на тому, що питання Криму — закрите і Росія не має наміру включати його у міжнародні переговори.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.