Європарламент підтримує «Кримську платформу» та вважає Меджліс єдиним міжнародно визнаним представницьким органом кримських татар

15.02.2021
Оцініть статтю: 
(186 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Європейський парламент підтримав заснування «Кримської платформи» і закликав високопосадовців Євросоюзу та держави-члени ЄС надати цій ініціативі всю потрібну підтримку.

Про це сказано в резолюції Європейського парламенту від 11 лютого 2021 року про імплементацію Угоди про асоціацію ЄС з Україною.

«Європейський парламент підтверджує свій заклик щодо міжнародного формату переговорів для деокупації Кримського півострова за активної участи ЄС; закликає віцепрезидента Єврокомісії / Високого представника Євросоюзу та держави-члени ЄС надати всю необхідну підтримку в заснуванні міжнародної „Кримської платформи“, що забезпечуватиме координацію, формалізацію і систематизацію зусиль, спрямованих на відновлення територіальної цілісности України; вважає важливим залучити Меджліс кримськотатарського народу як єдиний міжнародно визнаний представницький орган кримських татар до діяльности цієї платформи», — зазначено документі.

Резолюція також містить нагадування про те, що відповідно до міжнародного гуманітарного права Російська Федерація як окупаційна держава відповідає за задоволення всіх потреб населення окупованого Кримського півострова, в тому числі за його водопостачання. Також Резолюція зазначає, що відповідно до четвертої Женевської конвенції, учасницею якої є Росія, окупаційна держава не може примушувати жителів окупованої території служити в її збройних або допоміжних силах.

Резолюція засуджує Російську Федерацію за поселення російських громадян в окупованому Криму та на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, зазначаючи, що постійною видачею російських паспортів жителям окупованих територій України Росія порушує суверенітет України, цілі та положення Мінських угод.

Резолюція заявляє, що так звані вибори губернатора Севастополя були незаконними й суперечать міжнародному праву, як і голосування за представників до так званої Державної ради Кримської Республіки та так званої Законодавчої Асамблеї міста Сімферополя, та закликає ЄС накласти санкції на тих, хто відповідає за організацію та проведення голосування.

Європарламент констатує прихильність України до демократичних цінностей, що особливо помітно в контексті постійних зусиль Росії щодо дестабілізації України, та вітає посилену співпрацю між українською владою та європейським державним і приватним сектором для боротьби з гібридними загрозами, насамперед з боку Росії, мета яких — поширення неправдивої інформації, підбурювання до насильства та просування антиурядових та антиєвропейських настроїв.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.