Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону «Про корінні народи України» — відповідний документ зареєстровано в парламенті за № 5506.
У першій статті законопроєкт визначає смисл поняття корінного народу України як «автохтонну етнічну спільноту, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови й культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення та не має власного державного утворення за межами України». Та сама стаття визначає, що корінними народами України, що сформувалися на території Кримського півострову, є кримські татари, караїми, кримчаки.
Стаття 2 визначає правосуб’єктність корінних народів України, стаття 3 — їхні основні права; стаття 4 — культурні права, у статті 5 гарантуються освітні та мовні права; інформаційні права перелічені у статті 6; стаття 7 визначає право корінних народів України на сталий розвиток; статті 8 і 9 визначають правовий статус представницьких органів та їхнє ресурсне забезпечення; стаття 10 стосується міжнародного представництва корінних народів України.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров подякував Володимирові Зеленському за поданий до Верховної Ради законопроєкт про корінні народи України. Про це, як повідомляє «Укрінформ», Чубаров сказав на відкритті у «Кримському домі» в Києві виставки-інсталяції, присвяченої Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Чубаров висловив надію, що законопроєкт стане основою для визначення статусу кримськотатарського народу:
«Це базовий документ, звідки будуть виходити закони про статус кримськотатарського народу, а потім, я дуже сподіваюся, ми дійдемо до зміни в Конституції України в частині Автономної Республіки Крим».
Як передає «Укрінформ», народний депутат України Рустем Умеров (партія «Голос») заявив, що парламентські фракції висловили солідарність і готовність підтримати законодавчу ініціативу, яка повинна стати сигналом для окупованих територій.