У Швеції ухвалять закон, що заборонить спалювати Коран

У Швеції ухвалять закон, що заборонить спалювати Коран
Офіцери поліції втручаються після реакції людей, коли демонстранти спалюють Коран біля центральної мечеті Стокгольма ФОТО © TT News Agency/Caisa Rasmussen
14.07.2023
Оцініть статтю: 
(170 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністр юстиції Швеції Гуннар Строммер заявив газеті Aftonbladet, що уряд Швеції розглядає можливість змінити закон, щоб заборонити будь-кому публічно спалювати Коран, бо нещодавні спалення мусульманської Священної Книги завдали шкоди безпеці Швеції.

Про це повідомляє агентство Reuters, наголошуючи, що уряд Швеції розглядає можливість зміни закону, щоб дозволити поліції «припиняти» публічне спалювання Корану, а не забороняти публічне чи приватне спалювання.

Агентство AFP перед тим повідомляло, що в уряді засудили спалення Корану коло головної мечеті Стокгольма 28 червня, назвавши це «ісламофобським актом». 

«Уряд Швеції цілком розуміє, що ісламофобські дії, вчинені окремими особами на демонстраціях у Швеції, можуть бути образливі для мусульман. Ми рішуче засуджуємо ці дії, що жодним чином не відбивають погляди шведського уряду», — сказано в заяві МЗС.

Як відомо, 28 червня іракський іммігрант спалив Коран коло стокгольмської мечеті. Акт викликав обурення не тільки в мусульманському світі. Зокрема, вчинок засудив папа римський. В інтерв'ю газеті «Аль-Іттіхад» (ОАЕ), опублікованому 3 липня, він назвав спалення священної книги мусульман обурливим вчинком, що викликає в нього огиду. 

«Я обурений, я відчуваю відразу до подібних дій. До будь-якої книги, яку народ вважає священною, треба ставитися шанобливо, з поваги до вірян. Свобода слова ніколи не повинна використовуватись як привід для образи інших», — заявив понтифік.

Служби безпеки Швеції заявила, що такі дії зробили країну менш безпечною.

Нагадаємо, від початку цього року поліція відхилила декілька заявок на протести, що передбачали спалення Корану, пославшись на міркування безпеки, але суди згодом скасували рішення поліції, заявивши, що такі дії захищені законами Швеції про свободу слова. 

Міністр юстиції Швеції заявив, що уряд аналізує ситуацію, та що треба змінити закон, щоб дозволити поліції просто відмовляти в таких запитах. Він додав, що Швеція стала пріоритетною ціллю таких атак:

«Ми бачимо, що спалення Корану створило загрози нашій внутрішній безпеці».

Останній інцидент також перешкоджає прагненню Швеції вступити в НАТО, бо президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його країна не може ратифікувати заявку Швеції, доки не припиняться спалення Корану.

З різким засудженням акції виступив міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан. Він назвав «мерзенним» учинок, скоєний у перший день ісламського свята Курбан-байрам, і закликав «не допускати антиісламських акцій під приводом свободи слова».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.