Швеція депортує палія Корану, а уряди Швеції та Данії законодавчо обмежать акції спалення Священної Книги

Швеція депортує палія Корану, а уряди Швеції та Данії законодавчо обмежать акції спалення Священної Книги
Швеція депортує палія Корану, а уряди Швеції та Данії законодавчо обмежать акції спалення Священної Книги
08.08.2023
Оцініть статтю: 
(83 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Уряди двох скандинавських країн, Швеції та Данії, заявили, що вивчають способи законодавчо обмежити зневаження Священної Книги мусульман у спробі деескалації дедалі більшої напруги з кількома мусульманськими країнами. На тлі цього повідомлення в понеділок, 31 липня, в обох країнах сталися акції зі спалення Корану.

Як зазначає інформагентство Reuters, останніми тижнями в Данії та Швеції відбулося кілька акцій протесту, під час яких копії Корану спалювали або іншим чином пошкоджували.

Уряд Данії заявив, що шукатиме «правовий інструмент», що дозволив би владі втручатися в такі протести, якщо вони можуть спричинити «значні негативні наслідки для Данії, не в останню чергу щодо безпеки». Як заявив міністр закордонних справ Ларс Локке Расмуссен після зустрічі зі спікерами парламенту з зовнішньої політики, це сигнал для Данії та інших країн про те, що Данія працює над цим, і висловив сподівання, що це сприятиме деескалації проблем:

«Це не через те, що ми відчуваємо тиск, але це наш політичний аналіз, що відповідає інтересам нас усіх. Ми не повинні просто сидіти й чекати, поки вибухне».

Не вважаючи на це все у п’ятницю, 28 липня, та в понеділок, 31 липня, в обох країнах відбулося спалення Корану. У Стокгольмі іракський біженець, що брав участь у кількох останніх протестах, спалив примірник Корану коло шведського парламенту. У Данії антимусульманські протестувальники спалили Коран перед посольством Саудівської Аравії в Копенгагені.

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрем заявив у понеділок, що надіслав листи всім 57 країнам Організації ісламської співпраці (OIC), щоб пояснити право Швеції на зібрання та засудити ісламофобські дії.

Міністри закордонних справ країн ОІС зібралися в понеділок на позачергову сесію з приводу останніх подій, де рішуче засудили спалення Корану. У заяві ОІС за підсумками зустрічі сказано, що її учасники закликають країни-члени вжити відповідних заходів, політичних та економічних, щодо країн, де Коран публічно зневажають.

Після зустрічі Більстрем і його данський колега Расмуссен написали в соцмережах, що діалог з країнами OIC триватиме. Більстрем також зазначив у своєму дописі, що Швеція уважно вивчить резолюції та рекомендації OIC.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.