Попри війну та кризу ринок халялю розвивається

Попри війну та кризу ринок халялю розвивається
Спектр харчових продуктів, якім необхідна сертифікація досить великий
Попри війну та кризу ринок халялю розвивається
Логотип Центру Сертифікації Halal Global Ukraine
Попри війну та кризу ринок халялю розвивається
Попри війну та кризу ринок халялю розвивається
20.09.2024
Оцініть статтю: 
(22 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Багато років Україна була одним з важливих експортерів агропродукції на ринки арабських та інших мусульманських країн. Продукція українських виробників — кондитерські вироби, м’ясо, молочні продукти, напої — набула популярности та здобула високу оцінку споживачів у країнах Перської затоки, Північної Африки, Азії тощо. 

Це було й залишається також потужним фактором розвитку внутрішнього українського ринку халяль-індустрії. Провідна українська організація, що бере активну участь у розвитку цього напрямку, — Центр сертифікації Halal Global Ukraine, незалежний орган сертифікації, який забезпечує контроль виробництва товарів і послуг відповідно до норм ісламу.

За словами директора Halal Global Ukraine Вікторії Нестеренко, їхня головна мета — допомагати українським виробникам у розширенні ринків збуту й налагодженні відносин з арабо-мусульманськими країнами, а також захищати інтереси споживачів халяльних продуктів, вироблених в Україні, та халяльних послуг.

— Ми не займаємося роздрібною чи гуртовою торгівлею, посередництвом у торгівлі, не надаємо консультаційних послуг, — розповідає пані Вікторія. — Наше основне завдання — це підтримка українських виробників і захист прав споживачів халяльної продукції. Ми не провадимо жодної іншої діяльности, щоб це не створювало підозр щодо нашої неупереджености.

Від моменту створення Центру сертифікації Halal Global Ukraine він дотримується політики неупереджености, недискримінаційного доступу та забезпечення якости.

— За ці майже дев'ять років, відколи ми є на ринку, пройдено великий шлях, — розповідає Вікторія Нестеренко. — У нас уже кілька десятків клієнтів, зокрема й великі, відомі в Україні компанії. Вони постачають свою продукцію на внутрішній українській ринок, а також у понад 70 країн світу. За цей час ми видали близько двох тисяч сертифікатів «Халяль», і я переконана, що це надзвичайно гарний результат.

У своїй діяльності Центр сертифікації Halal Global Ukraine керується приписами ісламського права, нормами етики та міжнародними зобов'язаннями, діє чітко в межах чинного законодавства України. Це все разом із суворим дотриманням корпоративних принципів неупереджености й високої якости забезпечує центрові високу довіру виробників і споживачів. І це не змінилося навіть попри складну економічну ситуацію та повномасштабне російське вторгнення.

— Звичайно, початок повномасштабної війни негативно вплинув на весь наш ринок, на структуру та обсяги українського експорту. Через значне ускладнення логістики, особливо у 2022 році, ринок халялю також серйозно постраждав, — каже директор Halal Global Ukraine. — Це був досить складний період і для нас, і для виробників. Проте, як час буває, складна криза дала поштовх для пошуків нових шляхів розвитку, й сьогодні можна сказати, що ця сфера в нас не тільки відновлюється, а й далі розвивається.

Ісмаіл Каді, експерт у сфері сертифікації «Халяль»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.