Київ, 15 квітня. - Ісламська мода - чи актуальне це поняття? Ті, хто побували 15 квітня на показі мусульманського жіночого одягу «Хіджаб: весна 2006» в київському Ісламському центрі, сміло можуть сказати «так, актуальне». Глядачки (чоловікам вхід у зал був заборонений) не тільки побачили різні моделі східного плаття, але й познайомилися зі стилями ісламського одягу, а найголовніше - почули цікаву інформацію про те, як повинна одягатися мусульманка відповідно до ісламських канонів, яким повинен бути її зовнішній і внутрішній образ.
Відкривали програму ділові костюми. Елегантні довгі піджаки й блузи в сполученні зі спідницями або широкими штанами - гарний варіант для тих, хто вчиться або працює. Такий стиль одягу не дуже впадає в око у світському суспільстві, а скомпонувати такий костюм можна навіть із того асортименту, що представлений на ринку України.
Після ділового глядачки побачили класичний стиль мусульманського одягу, що був представлений широкими просторими джильбабами й сукнями в основному пастельних тонів. Головні шарфи й хустки, зав\'язані різними способами, викликали особливий інтерес глядачок, багато з яких по закінченні мали бажання навчитися цьому „мистецтву”.
Моделі одягу, представлені в розділі «Вільний стиль», вражали своєю різноманітністю. Безліч фасонів і розцвічень здивувала багатьох, адже найчастіше ісламська мода здається одноманітною.
Море захватів викликав святковий одяг. Абаї (широкі накидки) й сукні, розшиті візерунками й аплікаціями, прикрашені бісером і шнурівками, ошатні хустки й шарфи - такий одяг не відмовилася б надягти будь-яка жінка.
Показ супроводжувався слайд-шоу на великому екрані, де можна було побачити й інші моделі кожного стилю, а наприкінці там були продемонстровані весільні мусульманські вбрання.
«Ми надали можливість взяти участь у показі всім бажаючим дівчатам, незалежно від віросповідання, - говорить одна з організаторів заходу, голова жіночої організації «Мар’ям» Ольга Фриндак. - Серед учасниць були дівчата-немусульманки, яким хотілося хоч на деякий час побути в образі східної жінки. Було й багато наших сестер - як замужніх, так і зовсім юних. (До речі, наймолодшій учасниці, Амані, - усього 5 років). Головне, що всі вони прекрасно впоралися зі своєю роллю...»
І дійсно, ніхто із глядачів (половина з яких, до речі, були не мусульманки), схоже, не пошкодував про те, що на сцені були непрофесійні моделі, адже головною метою було показати красу й зручність хіджаба (жіночого мусульманського одягу), а не підкреслювати жіночі принадності, дати можливість кожній дівчині й жінці знайти для себе оптимальний стиль і фасон, що підкреслює її індивідуальність. Багато хто відкрив для себе можливості хіджаба, який надає не тільки прохолоду влітку та тепло в холодні пори року, не тільки зручність для вагітних та жінок, що годують, але й насамперед поважне ставлення до жінки, сприймання її через її розум та душевні якості, а не через довжину її ніг та колір волосся. І при всьому цьому цей одяг був і залишається найжіночнішим...
Жіноча громадська організація «Мар’ям»