В Києві на науковому колоквіумі обговорили правильне розуміння Джигаду

В Києві на науковому колоквіумі обговорили правильне розуміння Джигаду
04.06.2007
Оцініть статтю: 
(173 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В Києві відбулася наукова зустріч на актуальну тему «Концепція джигаду», метою якої було донесення об'єктивної інформації та руйнування сформованих стереотипів. Їі організатори - Міжобласна асоціація громадських організацій "Арраід" та Всеукраїнська громадська організація "Український центр ісламознавства".

31 травня в київському Ісламському культурному центрі відбувся науковий колоквіум за участю провідних спеціалістів в області ісламознавства і сходознавства. На заході також були присутні викладачі, аспіранти і студенти українських вузів.

Програма колоквіуму складалася з доповіді магістра шаріатських наук Сейрана Арифова та обговорення піднятої теми.

У своєму виступі С. Арифов розкрив шаріатське поняття Джигаду, його визначення, цілі, види, правила та умови.

«Слово Джигад походить від арабського дієслова джагада – намагатися, докладати зусиль. В релігійній термінології воно означає старання і докладання зусиль до виконання релігійних обов'язків, здійснення добрих справ», - сказав він.

«Шаріат розглядає кілька видів джигаду: джигад проти пороків власної душі, джигад проти диявола та джигад проти ворогів. Саме ворогів, а не проти невіруючих, як багато хто вважає», - підкреслив доповідач.

С. Арифов відзначив: «Іслам забороняє військову агресію і не закликає до ворожнечі, але дозволяє протистояти при нападі або інтервенції для захисту життя, родини, майна, батьківщини і релігії; для забезпечення свободи віросповідання мусульман. Також слід карати порушників договору або злочинців, навіть якщо вони мусульмани».

Доповідач розкрив правила ведення військового джигаду: «Заборонено вбивати жінок, дітей і старих. Більш того, не дозволяється рубати дерева на території супротивника. Іслам забороняє глумитися над тілами вбитих ворогів і зобов’язує гуманно ставитися до полонених».

По завершенні доповіді послідувало активне обговорення піднятої теми, у ході якого присутні погодилися з тим, що на сьогоднішній день існує неправильне уявлення про Джигад та Іслам в цілому.

Один з активних учасників обговорення, член організації українських сходознавців, колишній перший посол України у Франції, а нині головний редактор журналу «Східний світ», Ю.М. Кочубей відзначив: «Іслам - це цілісна система, що стосується багатьох аспектів життя людини. На жаль, сьогодні більшість ЗМІ, говорячи про Іслам, акцентують увагу на перекрученому розумінні Джигаду та «пригнобленому» становищі жінки, але чомусь мовчать про багату духовність цієї релігії і величезний внесок ісламських вчених у розвиток світової науки».

Під час обговорення деякі викладачі висловили жаль із приводу нестачі літератури з достовірною інформацією про Іслам і мусульман у бібліотеках українських вузів.

Всі присутні одностайно виразили надію на подальше проведення подібних заходів, спрямованих на поширення правильного розуміння Ісламу.

За матеріалами сайту Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.