Триває обговорення Закону про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою

04.06.2008
Оцініть статтю: 
(40 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Проект Закону про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою, поданий у Верховну Раду Державним комітетом у справах національностей і релігій, не відповідає інтересам кримських татар. Таку думку висловив Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у ході засідання «круглого столу» на тему: «Соціально-культурна адаптація та інтеграція депортованих громадян в українське суспільство», що відбулося 28 травня в Раді міністрів АРК, повідомляє Crimean.org.

Лентара ХАЛІЛОВА

Виступаючи в ході засідання «круглого столу», Рефат Чубаров висловив думку про те, що інтеграція повинна носити двосторонній характер. «Коли мова йде про інтеграцію цілого народу в суспільство, слід враховувати, що суспільство не є остаточно стійким, одна сторона повинна інтегруватися і повністю приймати всі правила, що існують в цьому суспільстві, а інша нічого не вживати»,- відзначив перший заступник голови Меджлісу. При цьому він підкреслив: якщо ці правила були б абсолютно справедливими, то не було б необхідності інтегруватися, і українське суспільство повинне змінюватися, у тому числі у зв'язку з поверненням кримських татар.

Пославшись на Конституцію України, що передбачає, як відомо, рівність прав всіх громадян країни, він схиляється до того, що потрібно знайти механізми про відновлення прав тих, хто повертається і, не суперечачи основному Закону країни, приймати правові акти, які б дозволяли реалізувати положення Конституції.

В даному контексті він навів приклад з Масандрівською сільрадою, куди мусульманською громадою була подана заява про виділення землі під мусульманський цвинтар. Недовго думаючи, голова сільради, пані Арзамасова запропонувала їм землю християнського цвинтаря. Рефат Чубаров знову нагадав про триваючу протидію міської влади будівництву Соборної мечеті в Сімферополі.

Перший заступник голови Меджлісу переконаний, що необхідно приймати проект закону про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою, прийнятий Верховною Радою України в першому читанні в 2004 році.

Рефат Чубаров висловив думку, що у вирішенні проблем депортованих повинно взяти участь керівництво Криму. «Поки ми будемо збиратися таким складом, ніякої інтеграції не буде, - відзначив він. - Тут (на нараді - ред.) 80 відсотків тих людей, хто й так намагається в міру своїх сил допомогти кримським татарам».

За словами першого заступника, Міністерство освіти і науки Криму не проводить ніякої роботи з випуску підручників кримськотатарською мовою, а питання про національну освіту не піднімалося на рівні перших осіб республіки. Він також відзначив низьке матеріально-технічне оснащення кримськотатарських шкіл і запропонував обговорити наболілу проблему освіти кримськотатарською мовою на засіданнях за участю керівництва автономії. Рефат Чубаров також відзначив незадовільний стан історичних пам'ятників кримськотатарського народу.

За матеріалами Crimean.org

Читайте також:

Держкомнацрелігій обіцяє, що незабаром його проект закону про депортованих буде внесений у парламент

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.