Застійні явища в діяльності Меджлісу, невдала ставка кримських татар на Ющенко плюс зниження їхньої громадянської активності на тлі бурхливої діяльності російських організацій у році, що закінчується, - викликають сьогодні різку критику не лише з боку національної опозиції в особі «Міллі фірка».
«Нам, кримським татарам, – пише Новий Регіон з посиланням на близький Меджлісу щотижневик «Голос Криму», – спочатку обіцяли практично все, а сьогодні, нічого не обіцяючи у вирішенні фундаментальних і принципових проблем повноцінного відновлення політико-правового статусу, продовжують «дурити», говорячи про можливості проведення одного-двох народних депутатів України».
У відносинах кримсько-татарського народу, що рішуче підтримав пропрезидентські сили в 2004 році, і Народного Руху, продовжує видання, спостерігається зовсім незрозуміла ситуація, тому що союз формально існує, а практична взаємодія з користю для кримських татар - ні.
«Може, політична еліта якось взаємодіє, але як же кримсько-татарський народ? – запитує «Голос Криму». Дивно чути заяви Народного руху, президента, ніяк не сумісні з інтересами кримських татар. Прямо-таки шокують такі заяви, «як лідери кримських татар не ставили перед нами питання відновлення національно-територіальної автономії або ж «Наша сила не виступає за зміну статусу кримської автономії».
У сьогоднішній критичній ситуації народ повинен почути відкритий звіт делегованих ним до ВР України кримських татар, і дати об'єктивну оцінку їхнім діям. Сьогодні, нагадує «Голос Криму», інтереси кримських татар у парламенті представляє вже одна людина. Вирішувати ж їхні головні питання можна лише на всеукраїнському рівні.
Назріло й реформування структури меджлісу. За ті чи інші рішення також повинна нестися персональна відповідальність. Через заяву Джемілева про його відставку, продовжує щотижневик, «виникає необхідність Положення про права і обов'язки майбутнього голови Меджлісу, його заступників, Меджлісу в цілому».
А головне, «повинні бути прийняті відповідні положення про те, щоб депутати й чиновники (кримські татари), обрані в усі рівні влади, були підзвітні регіональним і місцевим меджлісам, які зобов'язані направляти їхню роботу», – підсумовує «Голос Криму».
За матеріалами Новий Регіон
Посилання на тему:
Меджліс розпочав акцію популяризації кримськотатарської преси
Керівники Меджлісу зустрілися з представниками американського фонду Германа Маршалла