Україні необхідний законодавчий механізм захисту від спроб створення в країні екстремістських і терористичних організацій, що діють під виглядом релігійних громадських організацій. Про це вчора, 26 жовтня, у Сімферополі на прес-конференції заявив
За його словами, це стало очевидним після такої резонансної події, як затримання у Криму озброєного формування, яке, прикриваючись ідеями ісламського фундаменталізму, створювало в Україні мережу загонів терористичного руху «Ат Такфір Валь Хіджра».
Як повідомив Юрій Луценко, кілька місяців тому у Криму затримано трьох осіб, які проводили вербування у загони екстремістів громадян, один із яких пішов на співпрацю зі слідством. Завдяки цьому у розпорядженні Кримського главку МВС з'явилась цінна інформація про ситуації з діяльністю екстремістських формувань на півострові.
За словами міністра внутрішніх справ України, зокрема, було отримано інформацію, що учасники руху «Ат Такфір Валь Хіджра» засудили до смерті голову Меджлісу кримськотатарського народу Мустафу Джемільова і його близьких соратників. Серія терористичних актів у Криму готувалася із застосуванням вилученої під час операції вогнепальної зброї і вибухових речовин, уточнив Юрій Луценко. Міністр пояснив журналістам, що лідери кримськотатарського народу стали мішенню терористів у зв'язку з тим, що, відстоюючи у Криму традиційні канони ісламу, вони перешкоджали популяризації релігійного екстремізму серед кримських татар і, загалом, поширенню його на півострові.
Як заявив Юрій Луценко, обшуки і затримання, що пройшли у ряді регіонів Криму, свідчать про те, що оперативна інформація, яку МВС мало з 2008 року, на жаль, підтвердилася - у Криму і загалом в Україні розпочалось розгортання мережі екстремістського руху «Ат Такфір Валь Хіджра», забороненого практично у всьому світі.
За словами Юрія Луценка, джерела цього руху в Україні ведуть до 2006 року, коли частина терористів, які прикривались радикальним ісламом, прибула у країну з Узбекистану. Вони бігли звідти, оскільки чинна влада вжила тут жорстких заходів щодо таких осіб. Відповідно до українського законодавства, екстремістів було піддано екстрадиції на батьківщину, але, очевидно, сліди їх діяльності все-таки залишилися, вважає Луценко.
На його думку, цього не трапилося б, якби законодавство України не було таким лояльним. Воно дозволяє не лише без проблем отримувати громадянство підозрілим особам і реєструвати громадські організації будь-якого напряму, а й друкувати газети з екстремістськими закликами і зверненнями, як це було в Криму.
Міністр зазначив, що в Україні немає порядку притягнення до кримінальної відповідальності за створення екстремістських організацій, так само, як немає норми віднесення цих організацій до «закритого списку».
Як повідомив голова МВС, у зв'язку з необхідністю протидії намірам екстремістів легалізувати свою діяльність в Україні, народний депутат України Геннадій Москаль вніс відповідний законопроект у парламент країни. У разі його прийняття, відзначив міністр, ми отримаємо «захисний фільтр від тих, хто одягає релігійний одяг із метою загрози життю українського населення і дестабілізації державного устрою».
За матеріалами УКРІНФОРМ
Посилання на тему:
Міліція Криму заявляє про ліквідацію банди, члени якої «готувалися до ведення збройного джихаду»
Очевидці конфлікту у кримській мечеті звинуватили міліцію у неправдивості
Заборона «Хизб-ут-Тахрір» не виправить ситуації, - експерт
Р. Чубаров за заборону «Хизб-ут-Тахрір» в Україні
Г. Москаль закликав СБУ порушити кримінальну справу проти керівництва «Хизб-ут-Тахрір»
Кримська міліція вважає, що місцева влада не перешкоджає поширенню радикальних релігійних течій
Всю провину за побоїще у Сейіт-Елі (Журавки) поклали на членів «Хізб-ут-Тахрір»