У місцях позбавлення волі на території Україні створені умови для віросповідання будь-якої релігії.
Таку заяву зробив старший психолог відділу соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи із засудженими апарату Державної пенітенціарної служби України Богдан Степенко під час круглого столу в Києві, присвяченому темі реалізації релігійних прав в українських в`язницях і СІЗО .
За його словами, у місцях позбавлення волі й попереднього ув`язнення "з повагою ставляться до права засуджених та заарештованих на віросповідання".
Зокрема, він розповів, що на сьогоднішній день в місцях позбавлення волі існує 76 храмів, 47 з яких є окремими будівлями, 47 каплиць, 4 молитовні будинки, 202 молитовні кімнати.
"Крім того, протягом поточного року в наших закладах було освячено і побудовано п`ять релігійних культових споруд, на даний момент продовжується будівництво ще чотирьох", - повідомив Богдан Степенко і підкреслив, що в Державній пенітенціарній службі вітають роботу представників усіх релігій з засудженими та заарештованими, і вважають такий вплив необхідним і корисним.
Хотілося б нагадати, що понад 100 мусульман, які відбувають покарання у Сімферопольській виправній колонії суворого режиму № 102, на початку листопада цього року змогли проводити релігійні обряди в мечеті, яка вже кілька роківбудувалася на території колонії і зараз знаходится у використанні.
За матеріалами religions.unian.net з посиланням на Golosua