Нейтралітет України відносно ситуації в Сирії погіршує її міжнародний імідж

1
На сьогодні МЗС України працює над офіційною позицією країни з приводу подій у Сирії, повідомив Євгеній Добряк
02.03.2012
Оцініть статтю: 
(396 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У вкрай небезпечній і негативній ситуації, що склалася в Сирії, Україна не може більше зберігати нейтралітет – мовчання країни негативно позначається на її міжнародному іміджі. Таку думка в інтерв'ю кореспондентові «УкрПрес» озвучив народний депутат України Євгеній Добряк.

Пан Добряк, що очолює Підкомітет з питань глобальної безпеки міжнародної співпраці МЗС та який є керівником 10 груп дружби з арабськими державами в Парламенті, пояснив, що з цього питання існує чітка позиція Ліги Арабських Держав, а також Європейського Союзу і Сполучених Штатів; і навіть Російська Федерація вже не так упевнена в необхідності непохитної підтримки правлячого режиму. Це підтверджує поїздка Міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова і Голови служби зовнішньої розвідки РФ Михайла Фрадкова до Дамаску задля переговорів із Башаром Ассадом.

За його словами, офіційна позиція України стосовно подій в регіоні на цю мить не сформована остаточно, і МЗС над нею працює, а отже, заява Сирійського інформагентства «САНА» про те, що Україна, нібито, зайняла позицію невтручання і закликає до цього й інші країни, не є коректною.

«У Сирії щодня гинуть люди, і це вже перестало бути внутрішньою проблемою країни. Це не може не турбувати ЄС та США, тому позиція невтручання, коли в Сирії йдуть військові дії і, фактично, громадянська війна, абсолютно неправильна», – зазначив нардеп.

Він підкреслив, що Україна не дублює позицію РФ, адже остання активно підтримує режим Ассада, тоді як офіційна позиція України поки що нейтральна.

Підтримка Росії

Кажучи про причини підтримки Російською Федерацією режиму Ассада, пан Добряк нагадав, що Сирія завжди була геополітичним партнером РФ; більше того, на території країни, у Тартусі, знаходиться військово-морська база, в якій РФ дуже зацікавлена. З цієї причини зміна правлячого режиму для Росії небажана, адже курс нової влади у сфері сирійсько-російських відношень може відчутно відрізнятися.

Проте РФ доведеться переглянути свою позицію, якщо вона не хоче розриву відношень з іншими арабськими країнами, реакція яких на «вето» Росії була досить гострою. Зокрема, король Саудівської Аравії Абдалла вкрай жорстко виступив із цього приводу.

«Серйозна ситуація, що склалася, може обернутися для РФ проблемами в регіоні — з друга вона може стати ворогом. З цієї причини позиція країни відносно Сирії потребує термінової ревізії», — підсумував пан Добряк.

Що ж до України, то, на його думку, раз вона поставила стратегічним завданням європейську інтеграцію - позиція країни повинна перекликатися з консолідованою позицією країн Євросоюзу з цього питання.

За матеріалами ukrpress.net

Посилання на тему:

Новини

Україна виступила із заявою у зв'язку з ескалацією насильства у Сирії

МЗС України засудило теракти у Сирії

ДУМУ «Умма» підтримує фетву мусульманських богословів стосовно ситуації в Сирії

Мусульманські організації України виcловили солідарність з сирійським народом

Статті

Росія «грає у свої ворота» на сирійському полі

Фіаско: роздуми з приводу близькосхідної політики Росії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.