Український народ ближчий до сербського чи хорватського, ніж до російського. Таку думку під час зустрічі «Гени, мова, Україна», організованої книгарнею «Є» та виданням «Український тиждень», висловив український лінгвіст і перекладач Костянтин Тищенко.
«За дослідами колег-генетиків, відповідно до «портрету У-хромосоми» український народ ближчий до сербів, хорватів та грузинів, ніж до росіян. Адже у перерахованих вище народів є спільна історія з вітчизняним Трипіллям. Зрозуміло, що після такого генетика певний час була псевдонаукою», – розповів Тищенко.
За його словами, українська історія розпочалася задовго до Київської Русі. Так, відповідно до топонімів, слов’яни брали участь у подіях ще VIII століття нашої ери.
«У VIII столітті на території сучасної Луганської області відбувалися військові наступи на хозарів та слов’ян. Це підтверджують назви на мапі. Для прикладу – село Паталахівка. Першопочаткове слово «паталах» означає «перемогу, яку дарує Аллах». Звідси й назва селища. І це речі невипадкові, їх потрібно вивчати», – зауважив філолог.
Також науковець зазначив, що намагання російських колег присвоїти культурну спадщину Київської Русі не зовсім коректні: «Румуни дуже подібні до португальців, романських народів. Однак, що б сталося, якби румуни почали претендувати на культурну спадщину Римської імперії? Це, щонайменш, некоректно. Однак, схоже на те, що наш північний сусід намагається зробити щось подібне, присвоюючи собі історію Київськї Русі», – сказав Тищенко.
Для довідки: Костянтин Тищенко – професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філології. Автор понад 180 праць із загального мовознавства, романістики, іраністики, кельтології, баскології, арабістики. Засновник першого у світі Лінгвістичного навчального музею.
За матеріалами «Український тиждень»
Посилання на тему:
Професор Тищенко: Рівно тисячоліття тому переважна більшість населення України прийняла іслам
Численні географічні назви в Україні свідчать про тривалу арабську присутність