На жіночій конференції в Харкові обговорили проблему насильства в сім'ї

1
Оксана Ельшейх підняла таке актуальне в сучасному українському суспільстві питання, як «Сім'я без зобов'язань».
12.03.2012
Оцініть статтю: 
(523 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

5 березня 2012 р. в Ісламському культурному центрі «Аль-Манар» відбулася щорічна жіноча весняна конференція «Іслам проти насильства в сім'ї» під гаслом «Розпад сім'ї – результат розпаду суспільства». До уваги присутніх було представлено 3 доповіді, які вони змогли обговорити і разом пошукати способи подолання проблемних моментів.

Оксана Ельшейх підняла таке актуальне в сучасному українському суспільстві питання, як «Сім'я без зобов'язань». Вона представила сумну статистику, що ілюструє наслідки вільних міжстатевих стосунків і розлучень в сім'ях. Люди перестали серйозно підходити до створення міцної й щасливої сім'ї, виховання дітей як гідних членів суспільства; адже розлучення батьків входить до першої трійки причин підліткових суїцидів. Молодь же й зовсім віддає перевагу вільним стосункам, без зобов'язань один перед одним.

«Все розпочинається з сім'ї та виховання... від добробуту цієї ланки суспільства залежать здоров'я, добробут і сила усієї людської цивілізації», – окремо підкреслила лектор перед тим, як перейти до висвітлення ісламського погляду на створення сім'ї і виховання гідних нащадків. Даючи людині свободу вибору і побудови свого побуту, звичок у сім'ї, Всевишній встановив основні права й обов'язки подружжя як стосовно один до одного, так і до батьків, дітей, інших родичів. Ця основа покликана забезпечити рівновагу і гармонію, а також захистити кожного з учасників сімейних стосунків.

Не менш животрепетну тему підняла у своїй доповіді «Іслам проти насильства в сім'ї» Ганна Отман. Спростовувавши нав'язані ЗМІ і масовою культурою стереотипи, Ганна з самого початку підкреслила, що Іслам – релігія, яка забороняє і засуджує агресію у будь-якій формі. Насильство в сім'ї є однією з найбільш гострих і поширених соціальних проблем, жертвами якої стають не лише жінки або подружжя, але в першу чергу – діти. Саме на них спрямовується як емоційне, так і фізичне і навіть сексуальне насильство з боку тих, хто самим Всевишнім даний їм у захисники. В 85% сімей діти страждають від різного виду насильства, проте безліч форм його прояву в суспільстві прийнято вважати нормою, що неймовірно прикро – адже під час дорослішання цим дітям із покаліченою психікою дуже складно самим згодом не відтворювати засвоєну в дитинстві модель розподілу ролей і норму поведінки.

Іслам – релігія добра і доброго норову, що несумісно з поняттям насильства сильного над слабким. Шаріатські норми відносно сімейного життя покликані найбільш гармонійно врегулювати сімейні стосунки, щоб родинні зв'язки були благом у житті для кожного з членів сім'ї.

У завершальній доповіді конференції: «Ідеальне суспільство – міф або реальність?» Ганна Грищенко змусила присутніх замислитися над питанням: «Чому в століття прогресу і високих технологій в громадському житті виникає все більше проблем; а в розвинених країнах все одно процвітає насильство, злочинність і контроль за народжуваністю?»

Вона нагадала всім основні законоположення закладеної Ісламом моделі здорового суспільства, ґрунтованого на відповідальності, взаємодопомозі, справедливості й милосерді; суспільства, в якому немає місця корупційним схемам і прагненню зайняти високу посаду виключно заради особистої наживи.

Підводячи підсумок конференції, лектор підкреслила: «Тільки наслідуючи приклад наших праведних попередників, ми зможемо побудувати здорове, цивілізоване
суспільство з високими моральними якостями».

На завершення заходу гості були ознайомлені з діяльністю жіночого клубу, яка була висвітлена в презентації. Після цього всі зібралися на вже традиційний солодкий стіл, на якому учасниці змогли познайомитися ближче і поспілкуватися в душевній компанії за чашкою ароматного чаю з ласощами.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Українки роками терплять домашнє насильство

Благо заради Аллага: Харківські мусульманки подарували свято дітям з реабілітаційного центру

У Харкові провели семінар із шаріату для активних мусульманок

Харківським батькам розповіли, як навчити дітей пишатися своєю приналежністю до Ісламу

У Харкові відбувся семінар-тренінг для мусульманок, які працюють на шляху Всевишнього

У Харкові відбулася перша весняна зустріч для мусульманок

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.