У Харкові обговорили становище жінок у тюрсько-ісламському світі

1
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
15.03.2012
Оцініть статтю: 
(407 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

5 березня в Харкові, у Музеї природи Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна відбувся семінар на тему: «Жінка у тюрсько-ісламському світі: традиції і сучасність». Організаторами заходу виступили Музей археології та етнографії Слобідської України ХНУ, Центр краєзнавства ХНУ і Харківське міське національне громадське об'єднання казахстанців «Бірлік».

За словами одного з організаторів, археолога та історика Тетяни Крупи, метою проведення цього семінару було «ближче познайомиться з представниками громад тюркського світу міста Харкова і Криму».

Як розповіла інформагентству QHA учасниця семінару, член Спілки письменників України Зера Бекірова, активістки Жіночого кримськотатарського клубу «Ненкеджан» і Ресурсно-інформаційного центру «Козьайдин» (Радість) Зера Бекірова і Зарема Хайредінова, розповіли про те, як відроджуються майже втрачені за роки проживання кримських татар у місцях депортації національні традиції.

Хайредінова звернула особливу увагу на долю кримськотатарської вишивки золотом (мик'лама), що славилася століттями.

Щоб відродити майстерність, якою століттями володіли кримські татарки, та яка практично повністю зникла після депортації 1944 року, в Криму був створений жіночий клуб, членами якого стали представниці прекрасної половини населення півострова, що знайшли своє визнання в різних сферах діяльності — ювеліри, модельєри, керамісти. За старими зразками, що дивом збереглися, вміння відновлювалося, і тепер десятки майстринь наново опанували давнє ремесло.

Бекірова, у свою чергу, презентувала журнал «Ненкеджан», в якому можна дізнатися про життя і творчість найбільш успішних жінок тюркського світу в різних країнах.

Вона також розповіла про долю кримськотатарських видань.

За словами організаторів, виступи гостей з Криму стали справжньою родзинкою семінару.

У семінарі також брала участь голова суспільства азербайджанських жінок «Айнаур Хатун» Кіфаят Джафарова, яка розповіла про азербайджанських жінок у минулому і сьогоденні.

Добродійність була відмінною рисою азербайджанки, адже допомога ближньому завжди лягала на крихкі жіночі плечі. Глибока релігійність теж була важливою особливістю азербайджанської жінки. Саме звідти йшло розуміння того, що вірність сім'ї, чоловікові і є служінням Аллагу, розповіла Джафарова.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Золоті руки Халіде Кепчакової

Голова «Ліги кримськотатарських жінок» виступає проти хіджабу і багатоженства

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.