Спільна праця заради «чистого» майбутнього України

1
На очищеному нижньому майданчику посадили 27 дерев
1
Окрім студентів ВНЗ і членів єврейської громади, до роботи підключилися мусульмани міста
1
1
21.04.2013
Оцініть статтю: 
(381 оцінка)
eugen
Зображення користувача eugen.

Минулого тижня у вихідні різноконфесійна і поліетнічна молодь Дніпропетровська продовжила розпочаті восени роботи з благоустрою паркової зони в історичному центрі міста. До акції долучилися більше двохсот осіб. Серед них відзначилися і мусульмани, волонтери громадської організації «Аль-Мустакбаль».

Раніше, у листопаді 2012 року, силами волонтерів балка була очищена від сміття: її багато років використовували як стихійне звалище. Тоді молодь почала готувати місцевість для облаштування майбутнього парку. Волонтери завезли чорнозем і розпочали висадження дерев і кущів. 10 саджанців дерев надав ботанічний сад ДНУ, інші принесли молоді люди.


Ініціатива належить студентам і випускникам Дніпропетровського університету. Цю перетворену на стихійне звалище місцевість раніше спіткала ще більш сумна доля: у жовтні 1941 року фашисти розстріляли тут близько 14 тисяч осіб, переважно євреїв. З того часу балка носить назву «Червоноповстанська», або «Розстрільна».


Організатори звернулися за допомогою до адміністрації університету і єврейської громади, однак дійсність перевершила їх найсміливіші очікування: окрім студентів ВНЗ і членів єврейської громади, до роботи підключилися мусульмани міста і молодь національних громад Дніпропетровська. На одному майданчику пліч-о-пліч працювали українці, росіяни, німці, греки, євреї, вірмени, азербайджанці... Трудилися не тільки місцеві, але також іноземні студенти, які покинуть місто після завершення ВНЗ: вони хочуть залишити після себе згадку в місті, що стало для них другою домівкою на 7, 10, навіть і 14 років (для аспірантів і докторантів). Більшість з них — члени громадської організації «Аль-Мустакбаль»


Цього разу акцію проводили на двох майданчиках — безпосередньо в балці (нижня частина) і біля наукової бібліотеки ДНУ (верхня частина).


До справи долучилися студенти ДНУ ім. Олеся Гончара, мусульмани міста-волонтери громадської організації «Аль-Мустакбаль», добровольці від Street Workout Ukraine, Молодіжного центру Дніпропетровської області, студенти різних навчальних закладів, а також іноземці.


На очищеному нижньому майданчику посадили 27 дерев; сотню вербових прутів, інші рослини, що плетуться, висадили біля підніжжя схилу з метою його укріплення. Крім цього, балку прикрасять п'ять кущів троянд і 10 квітучих чагарників інших видів, а також саджанці дубів, пророщених волонтерами з жолудів, які згодом перетворяться на чудову алею. Всі рослини рясно полили в п'ятницю і суботу. Дерева і бетонні клумби побілили вапном, яке придбали за кошти анонімного пожертвування.


На верхньому майданчику студенти і співробітники ДНУ ім. О.Гончара і національні громади організації «Єдність» посадили 75 дерев.


Акція матиме продовження, оскільки не всі питання були вирішені у ці два етапи. Незважаючи на зусилля з очищення балки, на її територію продовжують приїжджати вантажні машини і викидати будівельне і побутове сміття. Активісти хочуть вирішити цю проблему шляхом встановлення шлагбаума на в'їзді на територію університету і вже готують відповідне звернення до міської влади. Вони сподіваються, що ця перепона зупинить засмічення балки там, де не виправдовуються надії на совість людей.


Крім того, у цей момент відсутня можливість здійснювати регулярний полив саджанців. Адміністрація університету пообіцяла вивести з ботсаду трубу для забезпечення водопостачання території балки, а єврейська громада — подарувати університетові шланг для поливу рослин.


Джерело: arraid.org

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.