У Франції мечеті допомагають бездомним під час Рамадану

17.09.2007
Оцініть статтю: 
(488 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Мечеті Франції вирішили відкрити двері для бездомних, щоб розділити трапезу та іфтар під час священного місяця посту Рамадану.

«Зазвичай, ми роздаємо гарячу їжу голодним і бездомним за межами мечеті», говорить Абдель-Кадир аль-Ванісі (Abdel-Qadir al-Wanisy), глава мечеті Зайтуна на сході Парижу.

«Цього року ми відкриваємо мечеть, щоб розділити з ними іфтар», повідомив він.

Французьких мусульман налічується більше шести мільйонів.

Французька Рада Мусульманської Віри і Союз Ісламських Організацій Франції (UOIF) оголосили цього року початок Рамадану 13 вересня.

Ідея відкриття мечетей для немусульман належить Соборній мечеті Парижа, яка багато років пропонує гарячу їжу голодним і бездомним немусульманам.

Офіційний підрахунок мечетей у Франції не проводився, але, за даними міністерства внутрішніх справ, їх налічується близько 1650, більша частина з яких розташована в маленьких скромних залах, так звані “підвальні мечеті.”

Але існує проблема - приміщення замалі для парафіян, особливо під час Рамадану, коли багато віруючих приходять на молитви.

Пізнати іслам

Лхадж Тамі Брезе (Lhadj Thami Breze), голова UOIF сказав, що Рамадан дає можливість розповісти немусульманам про іслам.

«Розділити трапезу з немусульманами, значить надати їм змогу дізнатися про нашу релігію і поспілкуватися з мусульманами», сказав він.

Його також підтримав глава Французької Ради імамів, Шейх Зухір Буреік (Zuhir Bureik) :«Ми пропонуємо французам відвідати наші мечеті й послухати проповіді з нагоди Рамадану», говорить він, додавши, що це допоможе їм поговорити з мусульманами особисто і дізнатися більше про їхню віру.

Буреік відзначає, що особливо під час Рамадану немусульмани і ЗМІ виявляють підвищений інтерес до ісламу.

Він повідомив, що мечеть Тарік бін Зіяд, імамом якої він є, щотижня приймає 3-4 чоловік, які бажають прийняти іслам.

За даними мусульманської громади, близько 60 тис. французів прийняли іслам, у тому числі такі знаменитості як футболіст Франк Рібері (Franck Ribery) і тренер з футболу Філіп Трусьє (Philippe Troussier).

Багато з них поки не наважуються оголосити про свою віру, побоюючись дискримінації вдома і на роботі, в тому числі стереотипних уявлень про те, що новонавернені схильні до екстремізму.

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.