Відомий мусульманський вчений шейх Юсуф Аль-Карадаві (Yusuf Al-Qaradawi) схвалив будівництво церков у мусульманських країнах з метою задоволення потреб християнської громади.
«Немає нічого поганого в будівництві церков для християнських громадян, якщо така необхідність виникає через збільшення їхньої чисельності або нестачу місць для відправлення релігійних служб, за умови, що таке будівництво дозволене правителем», - сказав Карадаві, додавши, що фатва також відноситься до немусульман, які приїжджають у мусульманські країни на роботу або мають посвідку на проживання.
Фатва була видана у відповідь на питання із приводу спорудження першої в історії Катару християнської церкви на землі, виділеній для правителів емірату.
Католики становлять більшу частину християнської громади Катару, що нараховує 70 тис. чоловік.
В останні роки правителі країн Перської затоки неодноразово проявляли релігійну толерантність до християнських меншин, надаючи їм земельні ділянки під будівництво церков.
У Бахрейні, Кувейті, Омані та Об'єднаних Арабських Еміратах уже зведені церкви, які відвідують сотні тисяч емігрантів.
Рівне ставлення
Карадаві, який займає пост президента Міжнародного Союзу Мусульманських Учених, також схвалив участь мусульман у будівництві церков.
«Якщо ми дозволяємо їм будувати церкви в мусульманських країнах, ми дозволяємо участь мусульман у будівництві...».
Шейх Карадаві відзначив, що мусульманські вчені неоднозначно ставляться до проблеми: із чотирьох основних ісламських шкіл, свій дозвіл дав лише імам Абу Ханіфа.
Карадаві мотивує своє рішення прийнятим в ісламі принципом рівного ставлення: «На Заході мусульманам точно так само дозволяють будувати мечеті...»
За матеріалами ІсламОнлайн