Легендарній кримськотатарській розвідниці Аліме Абденнановій в Криму встановлено пам’ятник

Легендарній кримськотатарській розвідниці Аліме Абденнановій в Криму встановлено пам’ятник
У кримському селі Ойсул (Останіно) Ленінського району 8 травня відбулося відкриття пам'ятника, а місцевій школі було присвоєно ім'я героїні кримськотатарського народу
В урочистій церемонії взяли участь місцеві жителі, школярі, а також перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял
10.05.2015
Оцініть статтю: 
(375 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Цього року виповнюється 71 рік з дня звірячого вбивства фашистами героїні кримськотатарського народу, легендарної кримськотатарської розвідниці Аліме Абденнанової. У кримському селі Ойсул (Останіно) Ленінського району 8 травня відбулося відкриття пам'ятника, а місцевій школі було присвоєно ім'я героїні кримськотатарського народу з встановленням на стіні біля входу в будівлю меморіальної дошки.

Про це в Фейсбук повідомляє Qırımtatar Milliy Meclisi.

В урочистій церемонії взяли участь місцеві жителі, школярі, а також перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров, голова Ленінського регіонального меджлісу Ленур Аблязімов, член Меджлісу кримськотатарського народу Шевкет Кайбуллаєв.

Це вже другий пам'ятник у Ленінському районі, встановлений на честь Аліме Абденнанової: торік пам'ятнику, встановленному в 1988 році, була потрібна реставрація і він був замінений на новий. Колишній після реставрації встановили в с. Останіно. За словами громадських діячів, це був один з перших пам'ятників, встановлених кримськими татарами після повернення до Криму з місць депортації.

Довідка:

Аліме Абденнанова була військовою розвідницею-резидентом розвідгрупи Окремої Приморської армії. За свої подвиги вона була удостоєна ордена Червоного Прапора. У 19 років Аліме Абденнанова піддалася нелюдським тортурам в катівнях гестапо в Старому Криму, а потім була розстріляна у дворі сімферопольської в'язниці 5 квітня 1944 року.

Нагадаємо, в 2013 році в Криму була випущена «Книга пам'яті Східного Криму «Просили пам'ятати», що містить антикримськотатарські та ксенофобські висловлювання, в одній із глав цієї книги пред'являються звинувачення на адресу кримських татар, які нібито в роки Другої світової війни чи не поголовно перейшли на бік ворога. Автори дійшли до того, що назвали легендарну розвідницю, яка після довгих катувань була розстріляна фашистами, «пособниця окупантів».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.