27 листопада мусульмани України і всього світу відзначають Курбан-Байрам

1
Одна з мечетей Гайани
1
Курбан-Байрам - свято жертвопринесення.
1
1
26.11.2009
Оцініть статтю: 
(957 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

27 листопада мусульмани України і всього світу відзначають свято Курбан-Байрам (Ід аль-Адха). З цього приводу у Києві у стінах мечеті Ісламського громадського культурного центру відбудеться особливо урочиста молитва, участь у якій візьме понад 1500 мусульман міста.

Захід відбудеться у п’ятницю, 27 листопада, о 8:45 ранку в мечеті ІГКЦ за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25-А.

Про це повідомляється у прес-релізі Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід», текстом якого володіє «Іслам в Україні».

Свято жертвопринесення або Ід аль-Адха (Курбан-байрам – тюркськими мовами) – одне із двох найбільш шанованих свят мусульман. Воно відзначається через 70 днів (за мусульманським місячним календарем) після завершення Священного місяця Рамадан.

Походження свята сягає часів Пророка Ібрагіма (Авраама) – послідовника єдинобожжя, одного із попередників Пророка Мухаммеда і мусульманської умми. Одного разу Пророк Ібрагім побачив сон, у якому він приносив у жертву Богові свого сина – первістка Ісмаїла. Пророк Ібрагім зрозумів, що це є бажання Всевишнього, і, демонструючи безмежну довіру і любов до Аллага, вирішив виконати цю волю Бога. Почувши про це, Ісмаїл сказав: «Батько мій, роби те, що тобі наказано. Я буду терплячим, якщо допоможе Аллаг». Але в останній момент, коли Пророк Ібрагім підняв ножа над власним сином, милосердний Бог змилостився, послаши архангела Джибриїла (Гавриїла) з баранчиком. Архангел Джибриїл сказав: «О Ібрагім! Ти виправдав видіння!». Всевишній винагородив Пророка Ібрагіма і замість єдиного сина він приніс у жертву Аллагу баранчика, що стало основою обряду жертвопринесення як одного з найважливіших приписів ісламу, що виконується тільки в ім’я і заради Всевишнього.

На згадку про цей благосний день кожний мусульманин, який у змозі здійснювати жертвопринесення (матеріальний статок і стан здоров’я, досягнення відповідного віку) зобов’язані пожертвувати (курбан або удхію) ягня, вівцю, козу, велику рогату худобу чи верблюда найкращого віку та якості.

Жертвопринесення може бути здійснене як від однієї людини, так і від кількох, що залежить від ваги тварини. Одну третину м’яса курбану мусульманин, що здійснив жертвопринесення, використовує для себе і своєї родини, а решту віддає бідним. У дні свята Курбан-байрам і бідні, і багаті люди вважаються «гостями Аллага» і мають їсти те, що принесене у жертву заради Аллага. Не дозволяється продавати нічого з курбану. Існують і деякі інші особливості здійснення жертвопринесення.

Свято Курбан-байрам і приготування до нього дуже урочисті: здійснюється особливе святкове богослужіння у мечеті, читаються проповіді, даруються подарунки, в оселях готуються святкові страви. Свято триває три дні. Жертвопринесення починається після того, як відбудеться святкова молитва і триває протягом трьох днів. З часом Курбан-байраму пов’язане здійснення хаджу до Священної Мекки.

Свято Курбан-байрам нагадує нам про те, що всі мусульмани мають допомагати і підтримувати один одного, особливо у святкові дні. Жертвопринесення допомагає мусульманській уммі (громаді) наблизитися до Аллага, спокутувати гріхи, а також висловити вдячність Аллагу за всі Його дари.

За матеріалами прес-служби ВАГО «Альраід»

Посилання на тему:

Новини

Перший день свята Курбан-байрам - вихідний для мусульман Криму

Кримський депутат пропонує заборонити слово «жертвопринесення» в офіційних документах

ВР Криму просить зробити неробочими днями Ораза-байрам і Курбан-байрам

Огляд преси

Листопад релігійний: Пилипівка, Адвента і Курбан-Байрам («Сегодня»)

Курбан-байрам відзначають мусульмани усього світу (РЕПОРТАЖ) (5 канал)

Мусульмани відзначають Курбан-Байрам (1+1)

Статті

Введення в хадж для віруючих інших релігій

Хадж в історії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.