День арабської мови у Києві (ФОТО)

1
День арабської мови відзначається з 2010 року 18 грудня.
19.12.2012
Оцініть статтю: 
(492 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У Єгипетському центрі арабської мови та культури Інституту філології Київського національного університету ім. Т. Шевченка відзначили Всесвітній день арабської мови.

У рамках заходу понад 30 осіб, переважно студенти Інституту Філології КНУ, дізналися про арабську мову, її історію та особливості. Гості також долучилися до східної культури, скуштувавши арабських солодощів. Знайомив з особливостями однієї з шести мов міжнародного спілкування директор діючої при Київському ісламському культурному центрі школи арабської мови «Ан-Нур» Тарік Сархан.



День арабської мови відзначається з 2010 року. Тоді напередодні Міжнародного дня рідної мови департамент ООН зі зв'язків з громадськістю запропонував заснувати власне свято для кожної з шести офіційних мов організації з метою зміцнення міжкультурного діалогу та розвитку багатомовного світу.


Для Дня арабської мови в міжнародному календарі була обрана дата 18 грудня. У цей день в 1973 році Генеральна асамблея ООН включила арабську мову в число офіційних і робочих мов Організації об'єднаних націй.


18 грудня в секретаріаті ООН проводяться різні заходи, що дозволяють всім охочим познайомитися з арабською мовою і арабською культурою.



Арабська є рідною мовою для більш ніж 240 мільйонів чоловік; ще близько 60 мільйонів жителів нашої планети використовують її в якості другого мови. В релігійному контексті класична арабська є мовою Корану і використовується послідовниками Ісламу по всьому світу - а це понад 1,5 мільярда людей.


Арабською говорять жителі різних країн, і, природно, вона має різні діалекти, зумовлені культурними та історичними особливостями кожної місцевості.


З плином століть і зміною світу арабська мова постійно змінювався - в основному це стосувалося вимови голосних звуків. Втім, на письмі ці зміни майже не відбивалися, тому що короткі голосні звуки зазвичай в тексті не пишуться (виняток становить Коран). Але незмінним протягом століть залишається класична арабська мова - мова Корану. Завдяки збереженню тексту Корану з часів Пророка Мухаммада (мир йому і благословення) незмінною залишилася і арабська мова, яка сьогодні не просто використовується для здійснення релігійних обрядів, як, наприклад, латинь, але є живою мовою.



Хоча в даний час класичну арабську не можна назвати мовою спілкування - в розмовній мові вона фактично не використовується, зате вживається на письмі - при видавництві книг і навіть сучасних газет. У науковій і технічній літературі при нестачі термінів використовують французьку мову (в Тунісі, Марокко та Алжирі) або англійську (в інших арабських країнах).


Арабська мова дуже поетична: нею писали свої твори багато знаменитих поетів. Однак недосяжним ідеалом є, безсумнівно, посланий Всевишнім Коран.


Кількість людей, що бажають вивчити арабську мову, у всьому світі постійно зростає. В першу чергу інтерес зростає серед мусульман - не арабів, а чисельність нових мусульман зростає швидкими темпами. Оскільки Коран є основою ісламу, кожен мусульманин прагне самостійно вивчити першоджерело релігійного знання - Слово від Всевишнього, Коран, посланий арабською мовою.



Різні заходи, які дозволяють всім охочим познайомитися з арабською мовою і арабською культурою, проводяться 18 грудня по всьому світу. В Україні подібні заходи проходять в різних вузах, зокрема в Києві в університеті "Україна", а також в Інституті іноземних мов. Крім цієї дати арабську мову викладають в університетах України, у школах іноземних мов, а також в громадських організаціях, як наприклад організаціях іноземних студентів, що входять в мережу «Арраїд».


Власкор.


Посилання на тему:


28.09.2010 - Школа арабської мови «Ан-Нур» відкриває двері


27.09.2010 - При луганській соборній мечеті відкриваються курси з вивчення арабської мови


26.03.2010 - Статус арабської мови в Ісламі


12.02.2010 - Культура Ісламу: Арабське письмо


30.10.2009 - Українці знайомляться з ісламом за допомогою арабської мови


18.06.2009 - Численні географічні назви в Україні свідчать про тривалу арабську присутність


11.09.2007 - В київській школі арабської мови «Ан-Нур» розпочався новий навчальний рік


26.02.2007 - Новий семестр у школі «Ан-Нур»


Ще на тему: арабське письмо, арабська мова, Ан-Нур, ООН

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.