Каплицю можна, а мечеть ні? Будівництво культових об'єктів у с. Мирне

1
У санітарній зоні поховань концтабору, де заборонили споруджувати мечеть, зібралися будувати православну каплицю
15.05.2009
Оцініть статтю: 
(358 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У санітарній зоні поховань концтабору, у колишньому радгоспі «Красний» Сімферопольського району, активісти кримської республіканської організації «Велике братерство без кордонів», що об’єднує колишніх військовослужбовців, воїнів інтернаціоналістів і миротворців, ветеранів війни і праці, а також в'язнів концентраційних таборів, зібралися будувати православну каплицю, хоча намір кримськотатарської громадськості побудувати на цьому місці мечеть порахували незаконним.

Ініціатива будівництва була підтримана кримськими напівлегальними козачими формуваннями, слов'янською громадськістю селища Мирне, «Кримським союзом жертв нацизму», а також «Таврійським союзом».

Як стало відомо QHA, 9 травня, у День Перемоги, на місці майбутнього будівництва пройшов мітинг, і з благословення митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря був установлений хрест. При цьому митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар особисто схвалив будівництво і побажав, щоб воно почалося найближчим часом.

Відразу виникає питання: чому будівництво православної каплиці не викликало протиріччя з боку районного і республіканського керівництва, адже все-таки це санітарна зона, на території якої поховано 5 тисяч чоловік, замучених у концтаборі. Саме з цієї причини російськомовні активісти перешкодили будівництву мечеті.

У свій час для встановлення даного факту в село Мирне виїзжав Сімферопольського району приїздив президент благодійного фонду «Юг», відомий кримський військовий археолог Василь Рибка разом із головою міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни і політичних репресій кримського уряду Едуардом Гривковським. Крім того, як відомо, серед жертв окупантів, похованих у Сарайли-Кияті, було чимало кримських мусульман і євреїв.

«Цей факт не може не обурювати. Чому нашому народу забороняють будувати релігійні споруди, мотивуючи це «санітарною зоною», а православну будівлю в цьому ж місці зводити можна», - заявив у коментарі QHA по даному питанню заступник голови громадської організації «Авдет» Наріман Потелов.

Відзначимо, що інтернет-ресурс «Крымское Эхо» кілька днів тому повідомляв, що член президії республіканського товариства «Велике братерство без кордонів», депутат Сімферопольської районної ради Михайло Макєєв розповів, що листи з проханнями побудувати каплицю на території меморіального комплексу приходили в управління «Братерства» вже давно. За його словами, почати зводити каплицю планують уже цього року.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Кримський військовий археолог вивчить проблему будівництва мечеті у «Красному»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.