Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій утворена при кабміні

Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій утворена при кабміні
10.11.2008
Оцініть статтю: 
(241 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Кабінет Міністрів України 30 жовтня видав постанову (N 953) «Про затвердження Положення про Комісію з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій та її складу». Відповідно до документу, Комісія «є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, утвореним при Кабінеті Міністрів України».

Одним з основних завдань комісії є «підготовка пропозицій щодо відновлення прав релігійних організацій, порушених внаслідок проведення тоталітарної політики колишнім Союзом РСР, та розроблення механізму подолання негативних наслідків такої політики».

Як інформує РІСУ з посиланням на прес-службу Верховної Ради, серед інших завдань новоутвореної Комісії — такі:

— розгляд питань щодо забезпечення реалізації прав релігійних організацій;

— підготовка рекомендацій щодо удосконалення механізму повернення релігійним організаціям культових будівель та іншого майна, що їм належало;

— аналіз пропозицій органів виконавчої влади стосовно вивільнення будівель, що підлягають поверненню релігійним організаціям, і переміщення установ і організацій з таких будівель.

Головою Комісії, що визначає її персональний склад та вносить у разі потреби до нього зміни, є Віце-прем'єр-міністр України, заступником — Голова Державного комітету України у справах національностей та релігій.

Згідно з Положенням про роботу Комісії, засідання Комісії проводять не рідше, ніж один раз на квартал. До участі в засіданні Комісії можуть залучатися представники державних органів, підприємств, установ, організацій і Всеукраїнської ради Церков та релігійних організацій (за згодою).

Організаційно-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює Держкомнацрелігій.

Відповідно до постанови КМУ N 953 від 30.10.2008 р., до складу комісії за згодою можуть увійти також представники: Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Української Православної Церкви; Української Православної Церкви Київського Патріархату; Української Греко-Католицької Церкви; Римо-Католицької Церкви в Україні; Української християнської євангельської церкви; Всеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн-баптистів; Духовного управління мусульман України; Об’єднання юдейських релігійних організацій України, а також Голова правління громадської організації «Інститут релігійної свободи».

За матеріалами РІСУ

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.