Між революціями в Україні та Єгипті багато спільного, – український посол

Між революціями в Україні та Єгипті багато спільного, – український посол
04.04.2012
Оцініть статтю: 
(430 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Пробувши три роки в Єгипті в якості посла України, Євгеній Кириленко помітив багато спільного між українською Помаранчевою революцією та єгипетською, що вибухнула 25 січня 2011 року – обом країнам довгий час доводилося тягнути ярмо диктатури, що тримала народ у постійному страху.

«Ця подія, яку ми називаємо Помаранчева революція, привела до великих позитивних результатів, а саме – люди виявили, що вони самі можуть керувати власним життям, і, як наслідок, припинили боятися», – сказав пан Кириленко в інтерв'ю єгипетській газеті «Аш-Шурук».

У цьому сенсі революція змінила курс мислення, вважає він.

За його словами, те саме сталося і в Єгипті, де народ усвідомив, що «майбутнє їх країни знаходитися в їх руках і ніхто інший не має права чинити свої порядки».

«Неможливо змінити мислення за один день, це довгий і важкий процес», – додав пан Кириленко.

Співпраця

Посол зазначив, що події «Арабської весни» привели до зупинки процедур, спрямованих на розвиток співпраці між Єгиптом та Україною на законодавчому рівні.

Обидві країни уклали між собою низку угод, які мають бути ратифіковані їх парламентами. Поки що ратифікація пройшла лише в Україні.

Тому Кириленко планує зустрітися з головою єгипетського парламенту Са'д-уд-Діном аль-Кататні, щоб обговорити питання швидкого затвердження угод єгипетською стороною. До цих документів належать: угода про співпрацю в ґалузі морських вантажоперевезень, угода про співпрацю в ґалузі мирного використання космічного простору, а також угода про відміну візового режиму для власників дипломатичних і спеціальних паспортів.

Кириленко також зазначив про затримку з підписанням угод про співпрацю у ґалузі економічного й торгового судовиробництва та видачу злочинців і засуджених. З цього питання він провів зустріч із міністром юстиції та обговорив із ним готову до підписання угоду. Міністр пообіцяв посприяти підписанню цього документу, якщо до того часу не спливе термін його повноважень.

Україна чекає виборів нового єгипетського президента, щоб організувати засідання спільної україно-єгипетської комісії, проведення якої заплановане на цей рік у Києві. Останнє засідання відбулось в листопаді 2010 року в Каїрі. Міністр міжнародної співпраці Файза абу ан-Наджа заявила, що збори комісії відбудуться або у вересні, або в листопаді.

Євгеній Кириленко пропонує висунути на місце голови комісії міністра сільського господарства України, оскільки велику частину експортованого в Єгипет складає сільськогосподарська продукція. У зв'язку з цим посол зазначив, що минулого року Єгипет зайняв перше місце серед країн-споживачів української кукурудзи і третє зі споживання зерна. При цьому обсяги постачань української залізної руди в Єгипет помітно знизились внаслідок зниження темпів будівництва після революції.

Кириленко роз'яснив, що сумарний обсяг українського експорту в Єгипет складає 1.5 мільярди доларів із загальних 7 мільярдів доларів, які отримує країна.

Посол також підтвердив інформацію про призупинення переговорів, про яке писали газети 3 роки тому, стосовно обміну єгипетського природного газу на українське зерно, відмітивши зміну виду продукції, експортуємої Єгиптом в Україну. Раніше домінуючими за обсягами постачань були фрукти, а тепер головне місце в єгипетському експорті займають промислова і фармацевтична продукція.

Стосовно ґалузі туризму Кириленко зазначив, що його країна була в числі перших, що продовжують надсилати своїх туристів до Єгипту після революції, що там вибухнула, звертаючи увагу на кількість українських туристів, що відвідали Каїр минулого року. Їх чисельність склала 900 тисяч осіб.

Посол також додав, що головна проблема єгипетського туризму стосовно України полягає у відсутності прямого шляху в Каїр, який був скасований у 2009 році – велика частина турів робиться в Хургаду і Шарм-ель-Шейх. На думку Кириленка, відновлення прямого шляху в Каїр дуже важливе для поліпшення відносин на всіх рівнях.

Небезпечний атом

У світлі відновлення розмов про будівництво атомної електростанції, посол України попередив Єгипет про небезпеку цього задуму і закликав до використання джерел енергії, що поновлюються, таких, як сила вітру і сонячна енергія.

«Ми дуже постраждали від цього. Тільки Богові відомо, скільки людей загинуло або захворіло від наслідків катастрофи. Можливо, краще буде не загострювати увагу на атомі і звернутися до інших видів енергії. Вам необхідно бути обережними і, якщо у вас немає в цій справі жодного досвіду – краще навіть не починати», – сказав Кириленко, зазначивши, що не лише його країна вирішила переглянути стратегію щодо атомної енергії – до України приєдналася й Японія після трагічних подій на електростанції у Фукусимі.

Євгеній Кириленко також зазначив, що посол України в Марокко працює над зміцненням взаємовідносин між двома країнами в ґалузі використання сонячної енергії. І додав, що є можливість співпраці між Україною та Єгиптом у цій ґалузі.

Арабська для українців

Посол України також заявив, що у його країни є необхідність відновлення програми з навчання українців арабській мові. Він зазначив, що Україна потребує цієї програми, особливо на дипломатичному рівні. У Київському національному університеті є культурний єгипетський центр, проте, за словами посла, його діяльності не вистачає. На думку Кириленка, відновлення цієї програми зробить свій внесок у поліпшення відносин між двома країнами.

Ісламісти при владі Єгипту

Стосовно побоювань європейців щодо ісламістів при владі Єгипту, Кириленко заявив, що він розмовляв із багатьма, і ніхто не бачить нічого страшного в їх діяльності.

«У країні на зразок вашої, пригніченої деспотією Мубарака, це цілком нормально», ­– сказав український посол, зазначивши, що «Брати-мусульмани» в Йорданії здійснюють свої політичні права відкрито і не представляють жодної проблеми.

«Так чому ж тут вони стануть проблемою?» ­– запитує Кириленко.

За матеріалами shorouknews.com

Посилання на тему:

Україна вітає досягнення революції 25 січня та співпрацю з Єгиптом

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.