Молоді вчені обговорюють стан ісламу в сучасній Україні

1
Під час роботи для молодих учених будуть прочитані лекції про правові школи в Ісламі, джерела шаріату, про поняття джихаду, течії в Ісламському світі, а також про деякі інші важливі питання Ісламу
11.07.2012
Оцініть статтю: 
(43 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Сьогодні в Ісламському культурному центрі Сімферополя відкрилася Перша Міжнародна школа ісламознавства "Іслам і мусульмани в Україні". Учасниками школи стали двадцять молодих учених та аспірантів із різних регіонів України.

Більшість учасників - це вчені, чиї наукові роботи пройшли конкурсний відбір і були відібрані для представлення під час роботи школи. Школа триватиме п'ять днів, упродовж яких в учасників буде можливість ближче познайомитися із сучасним станом ісламу в Україні і світі.


Організаторами заходу стали Всеукраїнська Асоціація громадських організацій "Альраїд", молодіжна організація "Емель", а також Всеукраїнська громадська організація "Український центр ісламознавства".

Програмою школи передбачено представлення доповідей учасників, що пройшли конкурсний відбір на теми, що стосуються ісламу і становища мусульман України.

Під час роботи для молодих учених будуть прочитані лекції про правові школи в Ісламі, джерела шаріату, про поняття джихаду, течії в Ісламському світі, а також про деякі інші важливі питання Ісламу. Лекторами виступатимуть муфтій ДУМУ "Умма" Саїд Ісмагілов, голова "Українського центру ісламознавства" В'ячеслав Швед, релігієзнавець Захід Наваб, магістр шаріатських наук Сейран Аріфов та інші.


Крім того, у межах школи заплановано проведення дискусій і зустрічей з представниками ісламських громадських і релігійних організацій, інтелектуальних ігор на ісламознавчу тематику. Для учасників будуть проведені екскурсії історичними пам'ятками Криму.


За словами одного з організаторів Літньої школи ісламознавства Саїда Ісмагілова: "Найоб'єктивніше підійти до питання вивчення ісламських феноменів можна тільки в процесі наукових дискусій і досліджень наукового співтовариства з представниками Ісламу. Некоректно досліджувати феномен Ісламу в Україні та Європі, не зважаючи на думку самих мусульман.


Найбільш повну та об'єктивну картину можна отримати тільки у межах толерантної наукової дискусії. Ця школа хороша тим, що як незалежні вчені можуть представити і захищати свою точку зору, так і представники мусульман можуть висловлювати свої ідеї, давати поради, пояснювати ті або інші аспекти Ісламу".


Ділявер Сеїдахметов

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.