Кримськотатарська газета \"Голос Криму\" висвітила гостру проблему в житті народу, що як заразна хвороба набуває страшних розмірів.
\"Порівнюючи мусульманські кладовища з іншими за вільною площею, особисто переконуєшся, як надзвичайно швидко вони заповнюються. Недавно довелося побувати на кладовищі у смт. Биюк-Онлар (Жовтневе). Велике за площею, огороджене, воно стало останнім ложем покійних. На пам\'ятниках вказані роки життя похованих, багатьом з яких було всього лише по 25-50...
Повернувшись на Батьківщину, наш народ мав намір продовжити жорстоко перерваний у 1944 р. політ, але сподівання на цивілізованість, доброзичливість тутешньої громади не виправдалися.
Процес створення молодих родин загальмувався. У Середній Азії 80% співвітчизників проживало в містах, а тут вони опинилися в сільській місцевості. Зріс шлюбний вік від 20-22 років до 35-40 років. Спілкування багатьох молодих людей було обмежено \"п\'ятачком\" на ринку, в спеку і лютий холод. Часто натикаючись на черствих людей, молодь озлобилася. А фізіологія вимагала свого. Взаємний потяг підпадав під вплив ринкових інтересів, з\'являлася спокуса поміняти партнера на більш успішного. Утворений коридор, як \"чорна діра\", поглинав молодих людей з іще не сформованими життєвими принципами.
Розмовляючи з лікарями, мені довелося почути, що вони зіткнулися з випадками полової розбещеності в таких масштабах, про які в Середній Азії навіть подумати не могли. Ті, хто виїхав на заробітки, нерідко піддаються спокусі й повертаються інфікованими. Безплідність і гінекологічні захворювання стали розповсюдженим явищем, \" - повідомив кореспондент газети \"Голос Криму\".