МЗС: Україна готова стати посередником у ізраїльсько-палестинському конфлікті

30.11.2010
Оцініть статтю: 
(75 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Вчора о 19.00 у конгрес-холі "Президент Готелю" відбувся урочистий прийом, організований Посольством ПНА в Україні з нагоди Міжнародного дня солідарності з народом Палестини.

На міжнародній арені, зокрема в ООН, Україна послідовно підтримує мирне врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту і прагнення палестинців до створення власної незалежної держави. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Микитенко, виступаючи на урочистому прийомі, організованому Посольством ПНА в Україну з нагоди Міжнародного дня солідарності з народом Палестини.

"Ми відкриті для всіх сторін і готові у разі необхідності надати посередницькі послуги", - повідомив Є. Микитенка. За його словами, Україна підтримує зусилля міжнародного "квартету" та ініціативи США і ООН, спрямовані на встановлення миру між Ізраїлем і Палестиною. Є. Микитенко зазначив, що Україна і Палестину пов'язує "давня історія дружніх відносин, активний культурний і науковий обмін", повідомляє УКРІНФОРМ.

Координатор системи ООН в України Адам Олів'є нагадав, що в Міжнародний день солідарності з палестинським народом "ми згадуємо ситуацію, що склалася на Близькому Сході, але замислюється над тим, що ще ми можемо зробити для світу". Він повідомив про двох важливих питаннях, вирішення яких очікується в 2011 році. "По-перше, президент ПНА Махмуд Аббас і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу зобов'язалися домогтися до вересня укладення рамкової угоди про постійне статус (Палестинської автономії - ред.)", - Повідомив А. Олів'є. Що ж стосується другого пункту, то в серпні наступного року відбудеться завершення дворічної програми дій для Палестинської автономії щодо встановлення державності.

Разом з тим, представник ООН вказав на розчарування, яке панує серед більшої частини палестинців щодо можливості досягнення всеосяжного мирного договору. Причиною цього розпачу, на думку А. Олів'є, стало закінчення терміну дії мораторію Ізраїлю на будівництво поселень, "що негативно позначилося на подальшому проведенні розпочатих у вересні прямих переговорів про надання остаточного статусу".

Координатор системи ООН в України наголосив на необхідності виконання Ізраїлем своїх зобов'язань щодо заморожування поселенської діяльності відповідно до положень міжнародного права і планом "Дорожня карта". "За міжнародною угодою нагальною є необхідність припинення окупації, що почалася в 1967 році, розгляд фундаментальних питань сфери безпеки обох сторін, рішення проблеми біженців і бачення Єрусалима після проведення переговорів як столиці двох держав", - додав він. Представник ООН побажав, щоб майбутній рік став "роком, коли ми нарешті втілимо в реальність встановлення справедливого і тривалого миру на Близькому Сході, закріпленого в резолюціях РБ ООН, попередніх угодах, Мадридському рамковій угоді, програмі" Дорожня "карта та Арабською мирної ініціативи".

Зі свого боку, Надзвичайний і Повноважний Посол ПНА в Україну Мохаммед Касем Аль-Асад підкреслив важливість продовження боротьби народу і керівництва Палестини "для досягнення своєї високої мети - відновлення прав нашого народу". Він вказав на необхідність "перегорнути сторінку минулого і відкрити нову сторінку, де немає місця окупації і ворожості, сторінку, яка говорить мовою прав, а не мовою сили". За його словами, безпеку для двох народів може бути досягнуто тільки в умовах справедливого світу, рівноправних відносин і взаємної поваги. "У цей день ми звертаємося до всього світу, в тому числі ізраїльтянам, із закликом до мирного співіснування. Ізраїльський народ повинен зрозуміти, що причиною тривалого насильства є окупація. Світ гарантує безпеку, а не навпаки", - сказав Мохаммед Касем Аль-Асад.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.