Рішення ДУМК не стосується обов'язкових релігійних заходів, - А. Ісмаілов

1
Рішення Ради ДУМК не стосується обов'язкових релігійних заходів, як намаз, дженазе (похорони), дуа (молебень) та ін.
16.09.2009
Оцініть статтю: 
(214 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У Духовному управлінні мусульман Криму (ДУМК) пояснили, навіщо і у яких випадках потрібно брати дозвіл в управління для проведення релігійних заходів.

Як пояснив кореспондентові QHA заступник Муфтія Криму Айдер Ісмаілов, рішення Ради ДУМК не стосується обов'язкових релігійних заходів, як намаз, дженазе (похорони), дуа (молебень) та ін.

«Це рішення спрямоване на ті заходи, які не приписані в ісламі як обов'язкові, вони можуть бути соціального характеру, тобто такі, як збори, сходи і т.п.», - відзначив він.

А. Ісмаілов додав, що метою даного рішення є те, «що люди ззовні, які хочуть провести на території культових споруд заходи, типу «Східного базару», повинні погодити свої плани з місцевою громадою і управлінням, оскільки заходи можуть суперечити звичаям і релігійним цінностям мусульман».

Також, заступник Муфтія роз'яснив, що у даному рішенні Ради ДУМК ніяких тоталітарних і особистих інтересів немає.

«ДУМК мусить захищати від зневажання на релігійні почуття людей і релігійні цінності», - сказав він.

Що стосується настанов і виголошення хутби, то Айдер Ісмаілов відзначив, що «у цьому питанні немає нічого нового, тому що всі хутби проводилися і проводяться кримськотатарською мовою. Таке рішення було прийняте з двох причин: по-перше, Рада вирішила закріпити це питання своїм рішенням, по-друге, тому що у деяких мечетях хутби проводяться російською мовою. Взагалі, хутбу виголошують арабською мовою, оскільки є певна частина, яка в обов'язковому порядку повинна проводитися тільки арабською мовою, потім проводять роз'яснення кримськотатарською мовою».

«Проведення хутби російською мовою не відповідає інтересам нашого народу, мова якого занесена у Книгу мов зникаючих народів. Людина, що приходить у мечеть, повинна у першу чергу свої дії і думки направити на збереження рідної культури, мови і релігії. Ті, хто не розуміє кримськотатарську мову замість того, щоб змушувати читати хутбу на іншій зрозумілій їм мові, нехай змусять себе вивчити свою кримськотатарську мову. Такі людям має бути соромно говорити про те, що вони не знають своєї мови», - підкреслив Ісмаілов.

Нагадаємо, що 8 вересня Рада ДУМК прийняла рішення, яке забороняє проводити у кримських мечетях, на цвинтарях і мусульманських святинях будь-які релігійні заходи без попереднього узгодження з управлінням. Також було ухвалене рішення про те, що будь-які настанови і виголошення хутби у мечетях повинні проводитися винятково кримськотатарською мовою.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Віднині для проведення релігійних заходів у Криму потрібно отримати дозвіл ДУМК

Кримський муфтіят підтримує заборону грального бізнесу, але вважає її недостатньою для подолання проблеми

Інтерв'ю Муфтія Криму про створення Ради представників духовних управлінь і центрів мусульман України

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.