Ряд ЗМІ не керується принципами толерантності, - констатують у кримському Центрі «Інтеграція і розвиток»

02.12.2008
Оцініть статтю: 
(75 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція і розвиток» підбив попередні підсумки комплексного моніторингу всеукраїнських і кримських ЗМІ на предмет використання ними етичних принципів толерантності й міжкультурного діалогу.

Як повідомив на прес-конференції в Сімферополі керівник проекту Олексій Морозлі, об'єктом моніторингу, проведеного у жовтні поточного року, стали близько 30-ти друкованих ЗМІ.

За інформацією А.Морозлі, дослідження проводилося при партнерстві Міжнародного фонду «Відродження», Кримського відділення Інституту сходознавства ім. А.Ю.Кримського Національної академії наук України, Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського та Інформаційно-методичного центру міжкультурної освіти і толерантності.

Мета проекту - сприяння підвищенню рівня соціальної відповідальності журналістів, дотриманню ними професійних і етичних стандартів толерантності й міжкультурного діалогу.

Як розповів А.Морозлі, критеріями наявності в повідомленнях «мови ворожнечі», проявів расизму, ксенофобії та інших форм нетерпимості були згадування про расу, надетнічні та наддержавні спільності, етнічність і громадянство, релігійні вірування і переконання, мігрантів, репатріантів, біженців, депортованих, мову спілкування, територію проживання, стать і гендер, а також про фізичні можливості. В результаті виявилося, що за місяць у ЗМІ було опубліковано більше 300 матеріалів з елементами «мови ворожнечі». Причому, за словами керівника проекту, найчастіше «мова ворожнечі» притаманна авторським матеріалам. Крім того, у ЗМІ нерідко зустрічається цитування «ксенофобських висловлювань» без коментарів журналістів.

При цьому А.Морозлі повідомив, що наведені дані - попередні, і пообіцяв, що після завершення аналізу результатів моніторингу його ініціатори обнародують підсумкову інформацію.

За матеріалами ІА КОНТЕКСТ-МЕДІА

Читайте також:

В Криму розпочався моніторинг "мови ворожнечі"

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.