У Києві обговорили переспективи соціально-економічного розвитку людської цивілізації

1
Фахівці обговорювали цивілізаційні перспективи як близькосхідного, так і східноазіатського регіонів
15.06.2012
Оцініть статтю: 
(20 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

5 червня 2012 року, у конференц-залі Інституту всесвітньої економіки та міжнародних відносин НАН України провідні фахівці в ґалузі сходознавства зібралися для обговорення перспектив соціально-економічного розвитку людської цивілізації на найближчі десятиліття.

Як зазначив ведучий конференції «Світ ХХІ століття: мультицивілізаційна парадигма прогресу» В'ячеслав Швед, зазвичай подібні заходи проводилися у межах двох організацій: Інституту світової економіки і міжнародних відносин і Національного інституту стратегічних досліджень. Сьогодні в цьому діалозі з'явився новий партнер, ВАГО «Альраїд» — не лише мусульманська соціальна ініціатива, але й один з шанованих центрів усього українського суспільства, з яким рахуються, у тому числі й органи влади. В'ячеслав Олександрович висловив надію на подальшу продуктивну співпрацю вже в трибічному форматі.

Фахівці обговорювали цивілізаційні перспективи як близькосхідного, так і східноазіатського регіонів. У світлі обговорення ісламської цивілізації всім було цікаво почути позицію самих мусульман з низки питань.

По-перше, слід було спростувати низку існуючих стереотипів. Голова ВАГО «Альраїд» Бассіл Мареєї звернув увагу присутніх на цікавий історичний факт: зараз європейців лякають «ісламським нашестям», а також, що мусульмани Європи — явище, чуже для цього регіону і знищать її культуру, як знищили культуру інших, нібито поневолених, народів. Проте, якщо подивитися неупереджено на різні народи, що сповідують Іслам — вони зберегли свою національну, культурну, лінгвістичну ідентичність; Іслам, поширившись з Аравійського півострова, не зробив усі ці народи арабами.

Цей виступ був закріплений заступником голови ДУМУ «Умма» Іслямом Гімадутіним, який розповів про історію проживання мусульман на території України. Він освітив як проблемні моменти, з якими стикаються послідовники Ісламу в немусульманському суспільстві, так і переваги, які вони мають в Україні порівняно з іншими немусульманськими країнами. Цей виступ викликав живий інтерес й активне обговорення, адже попри те, що в залі зібралися фахівці зі Сходу, живі приклади особливостей побуту і громадського життя мусульман були для них дуже пізнавальними.

Власкор.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.