Українські військові лікарі надали медичну допомогу афганцям

Українські військові лікарі надали медичну допомогу афганцям
20.10.2009
Оцініть статтю: 
(193 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Українські військові лікарі зі складу медичної секції багатонаціонального контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці у провінції Гор Ісламської Республіки Афганістан провели гуманітарну акцію з надання медичної допомоги мешканцям віддаленого району До Лейна.

Акцію було вирішено провести у відповідь на звернення до українських офіцерів групи цивільно-військового співробітництва представників адміністрації району До Лейна, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

З метою придбання необхідних медичних препаратів для проведення гуманітарної акції українські офіцери підполковник Петро Малєєв та капітан 2-го рангу Юрій Оліференко звернулися по допомогу до командування датського миротворчого контингенту, який також входить до складу Групи реконструкції афганської провінції Гор.

Медикаменти були закуплені за рахунок Уряду Королівства Данія, а командування Групи реконструкції провінції Гор затвердило підготовлені українськими офіцерами пропозиції щодо організації проведення патрулювання та надання медичної допомоги мешканцям району До Лейна.

Після важкого, а в деяких місцях навіть небезпечного шляху протяжністю 70 кілометрів, колона з 8 автомобілів дісталася кишлаку Кхваджанге.

По прибуттю до кишлаку капітан 2-го рангу Юрій Оліференко зустрівся з його старійшинами та організував роздачу продуктів харчування, шкільного приладдя та предметів першої необхідності мешканцям населеного пункту.

Новина про прибуття до кишлаку Кхваджанге медиків миттєво рознеслася адміністративним районом До Лейна і до місця проведення акції з надання безкоштовної медичної допомоги з гір “потекли струмки” мешканців з інших кишлаків.

Тому протягом 7 годин, що тривав огляд місцевих мешканців, тільки майором медичної служби Віталієм Добровольським було оглянуто близько 300 хворих. Третина з них мали такі інфекційні захворювання, як гепатити, туберкульоз та дизентерія.

У зв’язку з великою кількістю бажаючих афганців отримати медичну допомогу та завантаженістю перекладачів, функцію перекладача навіть взяв на себе капітан 2-го рангу Юрій Оліференко, який завдяки знанню мови фарсі значно допоміг лікарям-миротворцям у спілкуванні з місцевими мешканцями.

По завершенні гуманітарної акції з надання медичної допомоги жителі кишлаку Кхваджанге та сусідніх кишлаків, а також адміністрація району До Лейна щиро подякували українським військовим за надану медичну допомогу.

Операція зі знищення боєприпасів

Наступного дня після повернення з кишлаку Кхваджанге, українські військові медики провели медичне забезпечення операції зі знищення боєприпасів.

Керівництво операцією зі знищення більше 40 різноманітних боєприпасів, які були виявлені поблизу злітної смуги аеродрому міста Чагчаран у безпосередній близькості до розташування базового табору багатонаціонального миротворчого контингенту, здійснював український офіцер - помічник командира роти охорони литовського миротворчого контингенту капітан-лейтенант Михайло Басанов.

Варто додати, що тільки протягом жовтня поточного року під керівництвом капітан-лейтенанта Михайла Басанова було знищено понад 300 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Довідка. Український миротворчий персонал входить до складу Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан (ISAF) з травня 2007 року.

На сьогодні український миротворчий персонал складається з 10 офіцерів. Один проходить службу у штабі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (м. Кабул), двоє – офіцери національного елементу забезпечення (м. Кабул), семеро – офіцери та лікарі литовської Групи з відновлення провінції Гор (м. Чагчаран).

Українські військові виконують миротворчі завдання спільно з військовослужбовцями Литви, Данії, Хорватії та Грузії.

За матеріалами МОУ

Посилання на тему:

Новини

Українські і датські миротворці побудували мечеть у таборі біженців в Афганістані

В Афганістані загинули 6 українців

Українські миротворці мають поважати релігійні традиції місцевого населення – державна Стратегія

Українські військові лікарі надали медичну допомогу афганцям

Статті

Проблеми та інтереси Афганістану

Насправді не шаріат є проблемою для афганських жінок

Українець Олександр став Ахмадом

«Іншалла!»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.