В п'ятницю, 18 травня, у Криму проходять мітинги з нагоди 63-й річниці депортації кримськотатарського народу. Учасники акцій у Сімферополі тримають у руках прапори України та кримсько-татарського народу і транспаранти з гаслами, серед яких є й політичні заклики.
Демонстранти несуть також інші транспаранти з іншими гаслами, зокрема, "Без землі кримські татари - батраки на історичній батьківщині", а також з вимогою визнати геноцидом депортацію кримсько-татарського народу із Криму в 1944 році.
За даними представників меджлісу кримських татар, у жалобних ходах беруть участь понад 20 тисяч чоловік, за оцінками журналістів - близько 10-12 тисяч демонстрантів, а за даними правоохоронних органів - 6-7 тисяч.
Серед учасників мітингу - голова ВР Анатoлій Гриценко, керівник уряду Віктор Плакида, а також представники постійного представництва Президента в АРК, духівництва, зокрема Муфтій мусульман Криму, а також представники Меджлісу кримських татар - лідер Мустафа Джемільов, його перший заступник Рефат Чубаров, та інші.
На знак жалоби, на адміністративних будинках, зокрема на будинку СМ АРК, приспущені прапори України і Криму.
Напередодні активісти Кримськотатарського молодіжного центра провели на головній площі Сімферополя жалобну акцію «Запали вогник у своєму серці» на згадку про масову депортацію кримських татар із Криму.
Нагадаємо, що вчора, 17 травня, у Чорноморському районі Криму відбулося урочисте відкриття пам'ятника, присвячене до сумної дати.
18 травня 1944 року почалася депортація кримських татар із Криму, за різними даними було депортовано від 180 тис. до 191 тис. кримських татар. Татари в основному були переселені в Середню Азію, а також у Сибір.
Процес повернення кримських татар у Крим почався наприкінці 80-х – на початку 90-х років минулого століття. Зараз населення Криму становить більше 1,9 млн. чоловік, з них понад 260 тисяч - кримські татари. Щорічно завдяки державним і міжнародним програмам у Крим повертаються близько 3 тисяч кримських татар.
За матеріалами Іслам для всіх