ВР Криму просить зробити неробочими днями Ораза-байрам і Курбан-байрам

19.11.2008
Оцініть статтю: 
(198 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Верховна Рада Криму пропонує доповнити в автономії перелік святкових і неробочих днів двома мусульманськими святами - Ораза-байрам і Курбан-байрам.

З цією метою кримські парламентарії розробили проект закону про внесення змін до статті 73 Кодексу законів України про працю.

Як передає кореспондент УНІАН, сьогодні на пленарному засіданні ВР АРК кримські депутати звернулися до народних депутатів з пропозицією внести цей законопроект на розгляд Верховної Ради України і підтримати його під час голосування.

У пояснювальній записці до проекту закону наголошується, що в автономії проживає більше 260 тисяч кримських татар (близько 13% від загального населення АРК), ще близько 30 тисяч чоловік, які сповідають іслам, є громадянами інших національностей. Святкування Курбан-байрам і Ораза-байрам в Криму «відбуваються повсюдно за широкої участі всіх верств громадськості», разом з тим, наголошується в документі, «деякі керівники підприємств, установ і організацій не оголошують, що в ці дні мусульмани можуть не приходити на роботу або на заняття». «Така ситуація створює напруженість в суспільстві і затьмарює свята, викликає невдоволеність і скарги віруючих», - наголошується в пояснювальній записці.

У зв`язку з цим депутати пропонують внести зміни до статті 73 КЗпП. Депутати пропонують передбачити в Кодексі законів України про працю, що щорічно дати мусульманських свят встановлюються відповідно до місячного календаря. «Ухвалення цього законопроекту сприятиме стабілізації, гармонізації міжконфесійних відносин і консолідації суспільства в Автономній Республіці Крим», - говориться в пояснювальній записці.

«Відпочиватимуть всі, не лише мусульмани», - сказав у коментарі журналістам кримський спікер Анатолій Гриценко, і висловив сподівання, що народні депутати підтримають законопроект.

Довідка «Іслам в Украіні». В ісламі є два головних релігійних свята.

Перше – Ораза-байрам (Ураза-байрам) або Ід аль-Фітр – свято розговіння, знаменує завершення Рамадану, місяця самоочищення і самовдосконалення, протягом якого мусульмани щодня дотримуються посту від сходу до заходу сонця.

Друге свято відбувається під час хаджу (щорічного паломництва в Мекку). Паломництво довжиною в один тиждень починається через два місяці й десять днів після Рамадана, кульмінацією його є свято Курбан-байрам або Ід аль-Адха - свято жертвопринесення. Подібно прочанам, що знаходяться у Мецці, мусульмани, які можуть дозволити собі це, здійснюють заклання жертовної тварини (як правило, барана) на згадку про жертвопринесення Ібрагіма. М'ясо роздається родичам, друзям, бідним і нужденним членам громади.

У дні свят мусульмани йдуть у мечеті на спеціальну ранкову молитву з нагоди свята, обмінюються поздоровленнями і подарунками, роздають милостиню нужденним, ходять у гості, відвідують кладовища.

За матеріалами УНІАН

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.