З ім\'ям Бога проти тероризму

28.04.2007
Оцініть статтю: 
(148 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Тільки посиленням заходів безпеки проблему міжнародного тероризму не вирішити. Про це вчора говорили учасники міжнародної конференції з питань миру і толерантності, що відбулася в Києві завдяки зусиллям міжконфесійної асоціації «Крок до єдності» і Міжнародного фонду за демократію (його штаб-квартира зноходиться у Вашингтоні).

Громадські діячі пропонують свої ліки від екстремізму

Головна ідея: довести, що «зіткнення цивілізацій» не існує. Для цього в діалозі між представниками іудаїзму, християнства та ісламу повинні брати участь не тільки духовні лідери, але й політики та бізнесмени, про що свідчив склад учасників вчорашнього заходу.

«В іудаїзмі існує двісті імен Бога. Одне з них Шалом - «мир». Коли ми здороваємося, то вимовляємо саме це слово… Бог милосердний. І бути милосердним - в традиції іудаїзму», -і сказав головний рабин Ізраїлю Йона Мецгер. Він указав на важливість системи освіти: «У деяких арабських школах поширюються підручники, де героями називаються шахіди, тобто смертники, що вбивають разом із собою інших людей. От це й породжує екстремізм. У словах велика чинність. Гітлер теж починав із промов, зі слів».

На це колишній прем\'єр-міністр Пакистану, що проживає нині в Еміратах, лідер пакистанської опозиції Беназир Бхутто відмітила: «Фанатики, що прикриваються ісламськими гаслами, представляють серед мусульман меншість». Проблему вона вбачає у свідомій політиці влади деяких країн. В інтерв\'ю «Часу новин» пані Бхутто розкритикувала пакистанського президента генерала Первеза Мушаррафа і звинуватила його в «потуранні екстремізму». На захист мусульман виступив і президент Міжнародного фонду за демократію, відомий бізнесмен Фаттах Шодієв: «Це не справжній голос ісламу. Істинний іслам - релігія заперечення крайностей».

Колишній міністр внутрішньої безпеки США Том Рідж, у недавнім минулому радник президента Буша, визнав, що «і серед християн чимало нетерпимих», але ж «насильство в ім\'я релігії неприпустимо». Правда, як подобає американцеві й до того ж колишньому військовому, він відразу додав, що добро повинне бути з кулаками: «У часи криз немає місця нейтралітету. Треба чітко займати сторону добра».

Так які вони, ліки від екстремізму? Учасники конференції зійшлися на тому, що це вміння розмовляти з опонентами, поширення демократії й загальнолюдських цінностей, а також правильна освіта.

За матеріалами Благовіст-Інфо

Додатково читайте:

Київ стає центром світових релігій

Київ стане площадкою всесвітнього міжконфесійного діалогу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.