Клініка з лікування наркозалежних, що діє при одній з мечетей малазійської столиці, демонструє, якою важливою є участь релігійного керівництва в вирішенні соціальних проблем..
Автором ідеї створення такої клініки став директор Центру вивчення залежностей при університеті Куала-Лумпуру доктор Мохамад Хуссейн Хабіл
Новаторський і цілісний підхід
За статистичними даними, зараз у Малайзії зареєстровано 350 тисяч людей, залежних від наркотиків.
Зіштовхнувшись з необхідністю лікування наркоманів, що живуть в сусідніх бідних кварталах, команда Центру вирішила запропонувати використати в якості пунктів надання допомоги мечеті.
У цьому сенсі мечеть Ар-Рахман, розташована поряд з університетом, стала випробувальним майданчиком два роки тому. У мечеті була відкрита клініка, де використовується метадон – офіційно дозволений синтетичний болезаспокійливий препарат, що замінює морфін і героїн та успішно застосовується в лікуванні наркозалежності.
Пацієнти клініки також мають можливість помолитися в мечеті й отримати духовну настанову імаму.
Різні програми лікування наркозалежних часто не беруть до уваги необхідність задоволення духовних потреб пацієнтів. Цього разу симбіоз лікарів і духовенства забезпечує новаторський та цілісний підхід до вирішення проблеми залежності.
У Таїланді й Індонезії вже досить давно існують мечеті, що надають послуги з лікування наркоманів, а також профілактики ВІЛ-СНІД.
Проте в Малайзії це нове явище, хоча у боротьбі з наркоманією країна дійшла до критичної точки ще в 2005 році, коли після провалу безлічі мільйонних програм реабілітації наркоманія була оголошена кримінально-караним злочином.
За матеріалами Іслам для всіх