Рада ООН з прав людини прийняла нову резолюцію про скорочення різних форм дискримінації і насильства на грунті релігійних переконань. ОІК, як і всі до єдиного члени ради, схвалила нову резолюцію.
В обговоренні, що відбулося 24 березня, взяли участь країни Організації Ісламської Конференції, які представляють у раді групу ісламських держав, представники США і ЄС.
Нова постанова ООН якісно відрізняється від попередніх, перш за все тим, що вона була затверджена одностайно, а також забезпечує широкий простір свободи слова і засуджує дискримінацію і стереотипи, пов'язані з символами тієї чи іншої релігії.
За даними з обізнаних джерел у генеральному секретаріаті ОІК, нова резолюція проти релігійної нетерпимості, негативних стереотипів, стигматизації, дискримінації і підбурювання до насильства на грунті приналежності до релігії і релігійних переконань не є заміною прийнятої раніше резолюції проти наклепу на релігії.
Джерела підкреслили, що ОІК схвалила нову резолюцію з позиції сили, враховуючи, що впродовж останніх чотирьох років Рада ООН з прав людини приймала резолюцію про дифамацію релігій більшістю голосів.
Одночасно джерела вказали, що ухвалення тексту нової резолюції було жестом доброї волі з боку ОІК, яка, таким чином, намагається добитися необхідного консенсусу і налагодити партнерство із Заходом у вирішенні проблеми антимусульманських настроїв, які переважають у деяких західних країнах.
Держсекретар США Хілларі Клінтон (Hillary Clinton) запропонувала ОІК разом із Вашингтоном і ЄС очолити розробку тексту нової резолюції з метою забезпечити збереження основних положень попередньої резолюції і розширити межі свободи слова.
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
57 мусульманських країн об'єднуються для боротьби з ісламофобією
Мусульмани добиваються від ООН ухвалення резолюції проти спалювання Корану
Мусульманські країни закликають ООН вжити заходів у зв'язку з західною ісламофобією