ОIК схвалила нову резолюцію ООН проти релігійної дискримінації

ОIК схвалила нову резолюцію ООН проти релігійної дискримінації
30.03.2011
Оцініть статтю: 
(476 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Рада ООН з прав людини прийняла нову резолюцію про скорочення різних форм дискримінації і насильства на грунті релігійних переконань. ОІК, як і всі до єдиного члени ради, схвалила нову резолюцію.

В обговоренні, що відбулося 24 березня, взяли участь країни Організації Ісламської Конференції, які представляють у раді групу ісламських держав, представники США і ЄС.

Нова постанова ООН якісно відрізняється від попередніх, перш за все тим, що вона була затверджена одностайно, а також забезпечує широкий простір свободи слова і засуджує дискримінацію і стереотипи, пов'язані з символами тієї чи іншої релігії.

За даними з обізнаних джерел у генеральному секретаріаті ОІК, нова резолюція проти релігійної нетерпимості, негативних стереотипів, стигматизації, дискримінації і підбурювання до насильства на грунті приналежності до релігії і релігійних переконань не є заміною прийнятої раніше резолюції проти наклепу на релігії.

Джерела підкреслили, що ОІК схвалила нову резолюцію з позиції сили, враховуючи, що впродовж останніх чотирьох років Рада ООН з прав людини приймала резолюцію про дифамацію релігій більшістю голосів.

Одночасно джерела вказали, що ухвалення тексту нової резолюції було жестом доброї волі з боку ОІК, яка, таким чином, намагається добитися необхідного консенсусу і налагодити партнерство із Заходом у вирішенні проблеми антимусульманських настроїв, які переважають у деяких західних країнах.

Держсекретар США Хілларі Клінтон (Hillary Clinton) запропонувала ОІК разом із Вашингтоном і ЄС очолити розробку тексту нової резолюції з метою забезпечити збереження основних положень попередньої резолюції і розширити межі свободи слова.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

57 мусульманських країн об'єднуються для боротьби з ісламофобією

Мусульмани добиваються від ООН ухвалення резолюції проти спалювання Корану

Мусульманські країни закликають ООН вжити заходів у зв'язку з західною ісламофобією

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.