В результаті виборів, що відбулися у Великобританії, вісім мусульман, включаючи трьох жінок, стали членами парламенту. Усього у виборах 6 травня брали участь 18 мусульманських кандидатів. Вперше в історії країни три мусульманки, всі - члени Лейбористської партії, стали депутатами парламенту.
Рада мусульман Великобританії заявила, що вибори стали «поворотним моментом в історії країни». «Часи, коли мусульманського виборця можна було просто ігнорувати, минули. Жодна партія й жоден кандидат тепер не одержить мусульманський голос у подарунок», - цитує документ «Іслам.ру» посилаючись на «Media International Group».
Депутати-мусульманки
За даними сайту «Іслам для всіх», із числа мусульманок у парламент пройшли кандидат від Лейбористської партії по округу Бірмінгем Лейдівуд Шабана Махмуд (Shabana Mahmood) і її соратниця по партії, що балотувалася від Болтон Саут-Іст, Ясмін Кереші (Yasmin Qureshi), вони з легкістю набрали потрібну кількість голосів.
До цих виборів ще жодній мусульманці не вдавалося потрапити у законодавчий орган країни. В 1997 році Мохаммад Сарвар (Mohammad Sarwar) став першим мусульманином, що став депутатом, одержавши підтримку виборців по центральному виборчому округу Глазго. Баронеса Саїда Варсі (Sayeeda Warsi) стала першою мусульманкою, що зайняла крісло в палаті лордів від Консервативної партії в 2007 році.
Випускниця Оксфорда, юрист Шабана Махмуд - дочка голови осередку Лейбористської партії по Бірмінгему, її суперницею була інша мусульманка - Нусрат Гані (Nusrat Ghani), що балотувалася від консерваторів.
В одному зі своїх недавніх виступів Махмуд вказала на прагнення мусульманок потрапити у політику, і висування її кандидатури довело, що місце в палаті громад може зайняти представник будь-якої національної і релігійної меншини.
«Імідж безмовної мусульманки, що не може вийти з дому, не відповідає дійсності: вони цікавляться політикою. Парламент для людей - для всіх людей - і етнічні меншини можуть претендувати на місце в парламенті».
Шабана Махмуд зізналася, що побоювалася неприйняття з боку мусульманської громади, «але для багатьох людей, моє обрання – ковток свіжого повітря», - сказала вона в інтерв'ю ВВС.
«На цьому окрузі існує багато проблем, але при цьому він надзвичайно різноманітний. Я запевнила, що буду багато працювати як депутат, працювати щодня, щоб виправдати довіру людей. Я буду відстоювати інтереси жителів Лейдівуда, як відданий своїй справі депутат лейбористської партії».
46-річна уродженка Пакистану Ясмін Кереші раніше працювала радником лондонського мера з питань прав людини, а також очолювала правовий підрозділ місії ООН у Косово.
За матеріалами ЗМІ
Посилання на тему:
Кандидат від Партії Поваги зробила «тиху революцію» у мусульманському середовищі