В Узбекистані виданий Священний Коран на шрифті Брайля. Всі бажаючі з 24 тисяч громадян цієї країни з ослабленим зором або позбавлені можливості бачити будуть забезпечені його копіями.
Узбекистан став третьою державою у світі, яка здійснила подібний проект. В цей час у Республіці Узбекистан функціонують понад 2 200 релігійних організацій 16-ти різних конфесій. 92 відсотка з них - мусульманські організації. У документі звертається увага на те, що 88 відсотків населення країни вважають себе послідовниками ісламу.
У листі Узбекистану відзначається, що державна система освіти відділена від релігії і включення релігійних дисциплін у навчальні програми не допускається. Однак центральні органи управління релігійних організацій вправі створювати релігійні навчальні заклади для підготовки священнослужителів і необхідного їм релігійного персоналу.
На сьогодні у республіці функціонує Ташкентський ісламський університет, Ісламський інститут, 10 медресе, дві християнських семінарії - православна й протестантська.
В документі підкреслюється, що релігійні організації Узбекистану вільно відзначають всі релігійні свята. Так, із року в рік все більш масштабно святкуються Курбан-хайит і Рамазан-хайит у мусульман, Великдень і Різдво у християн, Пейсах, Пурим і Ханука в іудеїв.
Повідомляється, що щороку при сприянні уряду віруючі здійснюють паломництва до святих місць: мусульмани в Саудівську Аравію, християни в Росію, Грецію й Ізраїль, іудеї в Ізраїль. За останні 15 років понад 50 тисяч громадян Узбекистану здійснили хадж у Саудівську Аравію, а також паломництво до святинь своїх релігій в Ізраїлю та Росії.
За матеріалами інтернет-газети \"Оглядач\".