Ахтем Чийгоз: «Саміт Кримської платформи досяг своїх цілей»

Ахтем Чийгоз: «Саміт Кримської платформи досяг своїх цілей»
Кримська платформа повинна стати постійним майданчиком для дискусій
26.08.2021
Оцініть статтю: 
(166 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

43 країни — учасниці першого саміту Кримської платформи підписали в Києві 23 серпня спільну декларацію з закликом відновити територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах та оголосили, що Росії не вдасться легітимізувати окупацію Криму і Севастополя.

Текст Спільної декларації учасників Міжнародної Кримської платформи розміщено на офіційному сайті Міністерства закордонних справ України.

Як передає «Радіо Свобода», Президент України Володимир Зеленський, підбиваючи підсумки саміту Кримської платформи, заявив, що цей день є, без перебільшення, історичним для України, і що питання Криму не закрите. 

У Росії, яка де-факто контролює Крим і не прислала своїх представників на саміт, розцінили його як «надзвичайно недружній». У Кремлі послідовно наполягають на тому, що питання приналежности Криму закрите й не підлягає обговоренню. 

Про те, чи вдалося Кримській платформі досягти своїх цілей, йшлося в ефірі Радіо «Крим.Реалії».

Народний депутат України, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз висловив «Крим.Реалії» думку, що саміт досяг своїх цілей:

«Ми зібралися разом з партнерами та ще раз підтвердили їхню прихильність підтримці України в питанні деокупації Криму та невизнання спроби анексії з боку Росії. Дуже багато промовців говорили про кримських татар, про репресії проти них у Криму. Однак треба усвідомлювати, що необхідні реальні кроки в реалізації озвучених задумів. З завтрашнього дня має розпочатися серйозна робота. Наскільки я розумію, кожна країна делегуватиме представників для експертної робочої групи за різними напрямками. Мені здається, Україна продемонструвала домінування регіонального характеру. Заява країн-учасниць — це не тільки декларація, а їхня принципова позиція в питанні Криму, але не можна забувати, що все залежить від нас. Україна повинна демонструвати послідовність».

Ахтем Чийгоз вітає проєкт постанови Верховної Ради про звернення до міжнародних партнерів України з закликом до Євросоюзу, НАТО, ПАРЄ та ОБСЄ об’єднати зусилля у протидії російській агресії та для спільного напрацювання механізмів деокупації Криму.

Журналіст телепроєкту «Крим.Реалії» Дмитро Євчин вважає, що головним підсумком саміту Кримської платформи стало міжнародне об’єднання навколо українського бачення кримської проблеми. Також він зазначає, що ще за тиждень перед початком саміту Росія розпочала інформаційну кампанію проти Кримської платформи, до якої залучила політиків і підконтрольні Росії ЗМІ.

Російський політолог, доктор політичних наук, голова правління Експертної групи «Сова» Михайло Савва переконаний, що в питанні Криму важливіша реакція не Росії, а світової спільноти:

«Режим Путіна не братиме до уваги рішення Кримської платформи, як і всі наступні кроки в цьому напрямку. Але справа не в цьому: головне, щоб увесь інший світ пам'ятав про проблему Криму й вв конкретні дії для захисту світового порядку. Основну ідею Кримської платформи — повернути питання окупації півострова у світовий інформаційний порядок денний — реалізувати вдалося. Про все інше можна сперечатися. Як міцно Крим закріпиться в цьому порядку денному, залежить від подальшої роботи офісу Кримської платформи, від того, яким сильним аналітичним центром він стане. Досі такої аналітики не було. Безумовно, Крим не єдина світова проблема, тому його час від часу перекриватимуть інші питання, однак Кримська платформа повинна стати постійним майданчиком для дискусій».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.