22 жовтня в Національній агенції «Укрінформ» було презентовано результати досліджень, які Фонд «Демократичні ініціативи» проводив в Україні спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 16 до 22 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій.
Після того, як аналітик фонду Сергій Шаповалов ознайомив присутніх з результати анкетування, відбувся круглий стіл, де обговорювалися і самі висновки, і чинники, які формують суспільну думку та настрої співгромадян. Йшлося й про інформаційну політику стосовно нині окупованого півострова. Зокрема, про це говорила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.
— Стратегія інформаційної реінтеграції Криму буде ухвалена протягом місяця, тому що на позаминулому тижні вже було рішення РНБО, яке фактично примушує Кабінет Міністрів прийняти цей документ, — зазначила вона.
За словами Джапарової, у стратегії містяться чіткі відповіді щодо того, як краще діяти Україні та її міжнародним партнерам, аби якнайшвидше домогтися повернення території нині окупованого Російською Федерацією півострова.
— Стратегія інформаційної реінтеграції Криму частково дає відповідь на те, що має бути зроблено. Тому що ми розуміємо, що коли визначається рамка політико-дипломатичного повернення, є інформаційний сегмент з точки зору роботи не тільки за повернення території, а й за повернення людей, які проживають на території Криму, — сказала вона.
Перший заступник міністра інформполітики нагадала про те, що Мінінформполітики постійно проводить комунікаційні кампанії, метою яких є нагадати про те, що Крим — це Україна.
Водночас вона констатувала, що інформаційний простір здебільшого подає картинку про події на півострові, про те, що таке Крим, які там нині відбуваються репресії, є й аргументи стосовно того, чому саме ми маємо повернути свою територію, але при цьому не пропонується жоден конкретний сценарій такого повернення.
Висновки, які зробили аналітики Фонду «Демократичні ініціативи» та соціологічна служба Центру Разумкова за результатами опитування, обговорювали постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін, народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика Наталя Беліцер, керівник Центру дослідження проблем Росії Національного інституту стратегічних досліджень, аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський, виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, керівник Програми підтримки демократичних процесів Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко.