Херсонський міський Меджліс проведе акцію підтримки громадян України, незаконно затриманих окупантами

Херсонський міський Меджліс проведе акцію підтримки громадян України, незаконно затриманих окупантами
Херсонський міський Меджліс проведе акцію підтримки громадян України, незаконно затриманих окупантами
11.01.2019
Оцініть статтю: 
(188 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Херсоні в суботу, 12 січня 2019 року, відбудеться мітинг на підтримку українських громадян, незаконно затриманих російською владою. Організатором акції є херсонський міський Меджліс кримськотатарського народу.

Як зазначають організатори в соцмережі Фейсбук, російська окупаційна влада не гидує ані молодими, ані старими, ані хворими людьми.

Свідченням і підтвердженням цього є один з багатьох випадків свавілля окупантів, а саме арешт кримськотатарського активіста, мешканця Херсонської області, громадянина України Едема Бекірова на адміністративному кордоні з Кримом  12 грудня 2018 року.

“Хворій людині, яка нещодавно зазнала хірургічного втручання, у зв'язку з важкою хворобою серця, інвалідові першої групи, (немає однієї ноги) було відмовлено у наданні необхідних лікарських засобів і їжі (майже добу його не годували). Тільки на 17-й день, через погіршення стану здоров’я, ув’язненого направили на огляд до лікарні ім. Семашко, м. Сімферополя. Про теперішній стан здоров’я нічого не відомо”, - пишуть організатори й заявляють, що це чергове публічне катування українських громадян не може залишитись поза  увагою світової громадськості.

Тому Херсонський міський Меджліс закликає громадян міста вийти на мітинг підтримки Едема Бекірова й усіх незаконно затриманих українських громадян.

Акція  відбудеться в Херсоні, в суботу, 12 січня 2019 року, об 11-00 год за адресою: пл. Свободи, 1.

Раніше Херсонський міський меджліс закликав провідні країни світу розробити дієвий механізм впливу на “свавілля окупаційної влади Криму”. Таким чином меджліс відреагував на арешт службами ФСБ кримськотатарського активіста Едема Бекірова в анексованому Криму.

Підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя 13 грудня заарештував на два місяці кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який перебуватиме за гратами до 11 лютого 2019 року. Міністерство закордонних справ України висловило “рішучий протест”, у зв'язку з рішенням суду.

Раніше адвокат Олексій Ладін повідомив, що Бекірова підозрюють у скоєнні злочину за статтею 222 частина 2 і 222.1 частина 2 КК Росії (зберігання і передача вибухових речовин і боєприпасів). Юрист Ліля Гемеджі зазначила, що активістові закидають поширення і транспортування більш ніж 10 кілограмів тротилу і 190 бойових патронів.

Жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова затримали російські силовики на в'їзді до Криму вранці 12 грудня. Відомо, що він прямував до Криму для відвідування 78-річної матері і родичів. Пізніше його доставили до відділення ФСБ Росії у Сімферополі..

Зазначимо, репресії і гоніння з боку російської окупаційної влади в Криму зосереджені на етнічних українцях і кримських татарах. Як правило, усім послідовникам ісламу автоматично висуваються звинувачення в екстремізмі, а також у причетності до діяльності забороненої у РФ (але такої, що легально діє у багатьох країнах світу, зокрема в Україні) організації “Хізб ут-Тахрір”, а  будь-який напис арабською в’яззю сприймається, як гасла ІДІЛ. Принаймні, так вважає так званий “експерт”, якого залучають російські “суди” до справ, Андрій Нікіфоров, який не є ані експертом, ані ісламознавцем, ані релігієзнавцем і не знаючи арабської, визначає “екстремістскість” написів “на око”. Про це писав Крим.Реалії, зазначивши, що   рішення судів схвалювалися за поданням Центру “Е” кримського главку МВС Росії, що містить висновки одного й того ж експерта ‒ Андрія Нікіфорова. Незважаючи на те, що він не спеціалізується на профільній тематиці, його прізвище також є у низці інших справ, пов'язаних із переслідуваннями кримськотатарських активістів. Ось що пише історик за освітою Нікіфоров у своїй висновках: “На своїх заходах (мітингах, конференціях) [члени організації] часто використовують певну атрибутику у вигляді чорних і білих прапорів із написом символу віри ісламу арабською мовою”. Таким чином, символ  віри в сприйнятті окупантів ‒ вже ознака “екстремізму”.

Для довідки: Як раніше повідомляло видання Крим.Реалії, під час робочої поїздки до Херсонської області у 2015 році голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров оголосив про призначення представника Меджлісу в цьому регіоні й відкриття офіційного представництва.

16 серпня 2015 року відбулися вибори до місцевих меджлісів кримськотатарського народу в Херсонській області, за повідомленням члена місцевої благодійної організації “Татарський культурний центр” Аліма Сулейманова.

У ніч з 6 на 7 січня 2016 року проросійськими силами  було здійснено теракт, спрямований проти Меджлісу  ‒ у будинку херсонського представництва Меджлісу кримськотатарського народу прогримів вибух. За попередньою версією, невідомі кинули в двері офісу бойову гранату.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.