Імам львівської мечеті розповів читачам місцевого видання про свято Курбан-байрам

Духовна велич Львова: Мурат Сулейманов — імам мечеті львівського Ісламського культурного центра ім. Мухаммада Асада
Духовна велич Львова: Мурат Сулейманов — імам мечеті львівського Ісламського культурного центра ім. Мухаммада Асада
04.08.2020
Оцініть статтю: 
(125 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Як цьогоріч відзначають свято Курбан-байрам з огляду на карантинні обмеження, розповів у коментарі львівському виданню «Духовна велич Львова» імам мечеті Ісламського культурного центру імені Мухаммада Асада шейх Мурат Сулейманов, який заначив таке:

«Коли ми зустрічаємося з такою проблемою як епідемія коронавірусу, то імами, духовні лідери перші повинні реагувати на те, як правильно відзначати свята, чи як молитися. У багатьох мечетях були такі умови, що молитися на Курбан-байрам повинні були насамперед чоловіки. У масках, зберігаючи дистанцію. Чому жінок ми не запрошували на цю молитву? Бо молитва у це свято більше призначена для чоловіків. Жінка чекає на чоловіка вдома, може приготувати смачну їжу, зустрічати гостей. Але, за бажанням, коли карантину немає, жінка також може прийти на цю молитву. В Ісламському центрі ми звісно не забороняли жінкам приходити сьогодні, але наголошували, щоб не приходили літні люди. У нас сьогодні взагалі невелика кількість мусульман прийшла. Відбулася молитва, проповідь, привітали одне одного. І жодного частування не проводили. Бо ми розуміємо, що за статистикою, у Львові багато тих, хто занедужав. І ми молилися зокрема, щоб Всевишній допоміг позбавитися від пандемії, щоб люди не страждали, щоб було благополуччя. І фінансове теж. Прагнемо, щоб все було добре».

Нагадав імам Мурат Сулейманов і про сутність свята.

«Головна мета цього свята — показати, що я готовий пожертвувати своїм майном заради Бога. Показати своє прагнення наблизитися до Бога. Називаємо «Курбан», бо це слово з арабського перекладається як «наближення до Бога». Тобто, я наближаюся до Бога, жертвуючи своїм майном. Купуючи хорошого барана, я роздаю його своїй родині, родичам, сусідам, бідним, щоб кожен відчув свято. Коли ми купуємо цю тварину, то обираємо не просто будь-яку. Є конкретні умови. Цей баран не має бути сліпим, кульгавим, худим, це потребує певної праці. М’ясо, яке ми роздаємо, — це найкраща дія у день свята. Дуже важливим є те, що ми пригощаємо когось, ділимося. Це особлива радість. Друга мета цього свята — возвеличування Всевишнього. Окрім того, свято ми завжди розпочинаємо з молитви», — наголосив імам Мурат.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.