Індонезійські мусульмани — з офіційним візитом в Україні

19.03.2021
Оцініть статтю: 
(97 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Делегація одного з найбільших індонезійських релігійних об’єднань, «Мухаммадія» (Muhammadiyah), що вже кілька днів перебуває в Україні, відвідала Ісламський культурний центр Києва. Під час візиту гості з Індонезії провели зустріч із керівництвом Духовного управління мусульман України «Умма» та Всеукраїнської асоціації «Альраід». Також участь у зустрічі взяла голова Ліги мусульманок України Ніяра Мамутова.

Відвідини ІКЦ почалися з екскурсії ним. Члени делегації, до складу якої ввійшли науковці та релігійні діячі, запитували про особливості функціонування подібних центрів в Україні та специфіку їхньої діяльности. А офіційна частина зустрічі, на яку спочатку відвели годину, тривала майже вдвічі довше: представники «Мухаммадії» були здивовані тим, яке активне релігійне життя мусульман в Україні.

За словами голови ГСВА «Альраід» Сейрана Арифова, такі зустрічі мають виняткове значення для українських мусульман: 

— Ми звикли, що коли мова йде про мусульман чи певний ісламський активізм, одразу на думку спадають арабські країни чи Туреччина. Однак саме Індонезія є найбільшою за числом мусульман країною. Їх досвід розвитку та розуміння Ісламу, його місця й ролі в сучасному світі справді надважливі. Під час подібних зустрічей ми маємо можливість обмінятися досвідом, порівняти становище мусульман у різних країнах, подумати над тим, куди і як саме нам потрібно рухатись.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов на зустрічі чимало часу присвятив розповіді про історію Ісламу в Україні та сучасне становище релігійних громад у нашій країні. На думку шейха Саіда, висловлену після зустрічі, склад делегації свідчить про те, що становищем українських мусульман цікавляться на високому рівні: 

— Ми високо цінуємо співпрацю з нашими індонезійськими колегами. Але той факт, що крім науковців і релігійних діячів до складу делегації ввійшли представники індонезійського парламенту та посол Індонезії в Україні, підвищує сам рівень зустрічі. Це не просто діалог з нашими колегами, а свідчення ще більшої зацікавлености становищем українських мусульман у світі.

Під час майже двогодинного спілкування учасники зустрічі обговорили особливості сучасної мусульманської громади в Україні, індонезійський досвід міжконфесійного діалогу та побудови відносин із державними інституціями. Українські мусульмани мали нагоду докладно розповісти про свою діяльність, проблеми, з якими вони стикаються, та можливості подальшої співпраці. Окрему увагу приділили обговоренню перепон, що постають перед мусульманками, зокрема питання хіджабу, працевлаштування тощо.

— Жінки, що були у складі індонезійської делегації, багато запитували про становище мусульман в Україні, про те як нас сприймає суспільство, — розповідає голова Ліги мусульманок України Ніяра Мамутова. — Цікавилися й кількістю мусульман у нашій країні. Вони нічого не чули про корінний мусульманський народ — кримських татар, тож довелося їм розповісти. Але й мене здивували їхні слова про те, що ще 30 років тому індонезійські мусульманки також стикалися з проблемами через носіння хустки.

Наприкінці зустрічі сторони обмінялися подарунками та домовилися про співпрацю в галузі освіті та міжкультурного обміну. 

Довідка. «Мухаммадія» заснована 1912 року Ахмадом Дахланом. Від самого початку одним із головних напрямків діяльности організації було відкриття шкіл, ліцеїв та інших навчальних закладів. Вона прагнула оновлення та реформування Ісламу для сприяння суспільному та культурному розвитку. Сьогодні, за різними оцінками, число членів організації сягає 30 млн осіб.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.